Помідори порадують урожаєм
Помідорам потрібне яскраве сонячне світло ділянка з пухким, теплим, помірно вологим ґрунтом, багатим на органіку і тоді помідори порадують урожаєм.

Поливаємо рясно, але нечасто
Помідори поливають у приямки, по 1 л на рослину. Але найкращий полив – крапельний. А от способом дощування помідори не поливають, бо це створює сприятливі умови для розвитку фітофтори та інших грибкових хвороб. Слід брати тільки теплу воду. Поливають у похмуру погоду або в другій половині дня, перед розпушуванням, під час цвітіння першого та другого грона і після внесення добрив. Але загалом це залежить від погоди.
Важливо: поливи не повинні бути частими, інакше корені почнуть розвиватися лише у верхньому шарі ґрунту. До того ж надмірна волога сприяє розвитку фітофтори.
Формуємо правильно
Важливим агрозаходом для збільшення раннього врожаю помідорів є видалення пасинків (бокових пагонів). Пасинкування на 2-4 дні прискорює достигання плодів і в 1,5-2 рази збільшує ранній урожай. Пасинки радять зрізати, коли досягнуть висоти 3-5 см. При цьому залишають маленькі пеньочки (0,5 см). Тоді на цьому місці не утвориться новий пасинок. При пасинкуванні кущі формують в одне, два чи три стебла. При формуванні в одне стебло, видаляють усі пасинки. А при формуванні у 2-3 при першому пасинкуванні залишають відповідно один чи два пагони під першим суцвіттям. Пасинкування потрібно робити регулярно протягом усього сезону. Коли на рослинах утворяться 2-4 китиці, прищипують верхівки пагонів. Над останньою китицею має залишитися 2 листки. Такий захід прискорює достигання плодів.
Важливо: чим менше стебел і китиць, тим швидше достигають плоди і більший ранній урожай.
Високорослі сорти потребують підв’язування до кілків або шпалер. Спочатку кущі підв’язують на рівні першого листка, потім – другого грона, далі – третього.
Люблять підживлення
Внесення добрив значно підвищує врожайність. Через 10-12 днів після висадки розсади у ґрунт роблять перше підживлення. 1 л гноївки розбавляють у 9 л води і додають 20 г суперфосфату. Друге і третє підживлення – з інтервалом у два тижні. Можна приготувати комплексне мінеральне добриво: 20 г суперфосфату, 10 г аміачної селітри та 15 г калійної солі на м². Більш доступним для багатьох людей є курячий послід. Його також можна вносити в концентрації 1 : 20. Корисними для помідорів будуть настій кропиви та розчин деревної золи.
«Погляд часу» №28-07.07.2022