Помилки інтимної гігієни

Помилки інтимної гігієни
Помилки інтимної гігієни

«УЮТ» №19-2019

Пропонуємо вашій увазі перелік основних помилок, які жінки часто допускають, навіть не підозрюючи про це.

Шкіра «там» не дихає. Нижня білизна має бути з матеріалу, який пропускає повітря і вбирає вологу. Найбільш правильними вважаються трусики з 100% бавовни. Синтетика може подразнювати шкіру і не давати їй дихати. Під такою білизною утворюється ідеальне середовище для розмноження бактерій.

Мало п’єте води. Якщо жінка п’є недостатньо чистої негазованої води, то рідко ходить по-маленькому. І тоді затримка сечі чревата тим, що бактерії просуваються все далі по сечових шляхах і можуть викликати запалення сечового міхура і нирок. Не забувайте: норма води – 2 л в день, чай-кава-супи – не береться до уваги.

Ходите в мокрому купальнику. Така ж небезпека виникає і в ті моменти, коли ви довго ходите в мокрому купальнику. Не забувайте міняти його на сухий відразу ж, як тільки виходите з води. Не чекайте, що він висохне під сонячними променями.

Зловживання прокладками. Вони частенько служать жінкам порятунком, завдяки прокладкам вони відчувають себе в безпеці. Однак вони ж можуть завдати і шкоди. Наприклад, створити сприятливе середовище для розмноження шкідливих бактерій або викликати алергічну реакцію. Тому постарайтеся вживання прокладок звести до мінімуму.

Занадто часто миєтеся. Занадто часта і ретельна інтимна гігієна знищує корисні бактерії, які є природною частиною внутрішнього середовища. Не потрібно прагнути навести там чистоту як в операційній.

Зловживання засобами з парфумерними ароматами. Ми найчастіше вибираємо засіб по запаху. Це не правильно. У жінки в піхві переважає кислотна флора, і цей природний захист може бути порушеним лужним парфумованим засобом. Тому використовуйте такі засоби, на яких написано «без мила» і вказано нейтральний pH. І який призначений безпосередньо для інтимної гігієни.

Серветки для інтимної гігієни – на екстрений випадок. Користуватися ними регулярно протягом довгого часу просто небезпечно, інакше вас чекають запалення і вагінальні мікози.

Забуваєте про правило «спереду назад». Цей жіночий постулат відомий з незапам’ятних часів і є принципом номер один для маленьких дівчаток. А саме: коли ви підмиваєтесь і витираєтесь, ваші рухи повинні йти спереду назад. І будьте обережнішими зі стрінгами. При ходьбі вони можуть перенести «задні» бактерії.

Лікуйтеся неправильно. Будь-які проблеми, пов’язані з гінекологією, вирішувати потрібно тільки з лікарем. І не соромтеся з ним консультуватися з приводу гігієни інтимних місць.

Будьте обережними з тампонами і прокладками. Менструація сама по собі підвищує сприйнятливість до інфекцій. І в цей період ванну варто замінити на душ. Але і тоді не забувайте про «правильні» засоби. Пам’ятайте, що тампони і прокладки міняти на нові потрібно максимум через 4 години.

Поганий раціон. Надмірне споживання цукру і білого борошна порушує природну мікрофлору організму. Постарайтеся включати в свій раціон продукти, багаті «правильними» бактеріями.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *