Помилки під час лікування ГРВІ вдома

Помилки під час лікування ГРВІ
Помилки під час лікування ГРВІ вдома

За вікном стоїть осінь, яка несе нам холод і дощі. Саме за такої погоди починається сезон гострих респіраторних вірусних захворювань, зокрема грипу. Не секрет, що, звернувшись до лікаря та отримавши консультацію, переважна більшість із нас лікується вдома. При цьому ми традиційно припускаємося кількох помилок, через які хвороба може затягнутись і навіть ускладнитися.

Переносити хворобу на ногах. Навіть звичайний вірусний риніт (тобто нежить), якщо поставитися до нього легковажно, може перейти у бактеріальну інфекцію, вилікувати яку значно важче. Що вже й казати про грип, ускладненнями якого можуть бути пневмонія чи бронхіальна астма. Тож якщо у вас з’явилися перші симптоми хвороби, потрібно обов’язково дотримуватися постільного режиму.

Одразу пити антибіотики. Щойно потекло з носа, як ми починаємо шукати чудодійну пігулку, яка дасть змогу одразу видужати. Багато хто вважає, що такою панацеєю є антибіотики. Запам’ятайте: антибіотики застосовують лише у разі інфекцій, збудниками яких є бактерії! Проти вірусних захворювань ці препарати безсилі. Зрештою, антибіотики – це не аскорбінка, їх не можна приймати для профілактики. Це підриває наш імунітет, згубно впливає на мікрофлору кишківника, спричиняє дисбактеріоз та ін.

Збивати температуру. Для багатьох із нас підвищення температури тіла є чи не найстрашнішим лихом. Логіка така: я захворів, у мене жар, якщо я його зіб’ю, то вилікуюсь. І щойно стовпчик термометра долає червону позначку, ми накидаємося на жарознижувальні засоби. Однак підвищення температури тіла під час хвороби – цілком нормальна реакція організму, який бореться з інфекцією. Тому доки жар не досяг 38,5 °С, його не варто збивати і тим самим заважати організму самостійно протистояти хворобі.

Закутуватись і натоплювати приміщення. Дуже популярна думка (особливо у старшого покоління), що хворого треба кутати у теплі ковдри і тримати у теплому приміщенні. Це неправильно. Саме у такому середовищі найкраще почувають себе віруси, а це перешкоджає одужанню. Кімнату, у якій перебуває хворий, та й усе помешкання обов’язково слід регулярно провітрювати, щоб туди потрапляло свіже та вологе повітря. До речі, це один із методів профілактики грипу.

Пригнічувати кашель. Кашель є частим супутником ГРВІ у цілому і грипу зокрема. Як і у випадку з температурою, часто ми переконуємо себе: немає кашлю – немає хвороби. І купуємо ліки, не звертаючи уваги на механізм їхньої дії. Та слід пам’ятати, що є відхаркувальні препарати, які допомагають розріджувати та виводити мокроту, і є ліки, що придушують кашльовий синдром у разі сухого і непродуктивного кашлю. Який саме препарат обрати, має вирішити лікар. Особливо небезпечно під час самолікування вживати одночасно обидва види взаємовиключних ліків: мокрота накопичується у бронхах і не виводиться звідти, що призводить до серйозних проблем зі здоров’ям.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *