Помилка у паспорті при оформленні пенсії

У моєму паспорті по батькові записано «Степановна» замість «Степанівна». Чи можуть у мене виникнути проблеми під час оформлення пенсії через цю помилку?

Помилка у паспорті при оформленні пенсії

Відповідні помилки найчастіше виявляють під час оформлення права власності, спадщини та пенсії. Усе залежить від того, як давно така помилка в написанні по батькові супроводжує життя громадянина і як оформлено трудову книжку. Якщо в трудовій книжці написання по батькові відповідає написанню в паспорті, то проблем під час оформлення пенсії не буде.

Якщо ж написання по батькові не збігається, то таку помилку треба або виправляти, звернувшись до державного органу, що видав паспорт, із заявою про виправлення виявленої в ньому помилки, або, у разі неможливості виправлення, звертатися до суду з заявою про встановлення факту належності особі трудової книжки.

Також варто звернути увагу на те, як по батькові написано в правовстановлювальних документах на майно і в свідоцтві про народження у дітей, щоб уникнути проблем надалі, наприклад під час оформлення спадщини чи укладання договору купівлі-продажу майна. Звісно, краще виправити помилку й отримати паспорт із правильним написанням прізвища, ім’я, по батькові.

Однак, якщо відповідна помилка протягом багатьох років є в інших правовстановлювальних документах, їх також треба буде виправляти, і тут людина має ухвалити рішення сама.

 «Погляд часу» №33-13.08.2020

Читайте також: Вихід на пенсію

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *