Помилки при виборі сонцезахисних окулярів

Ультрафіолетові промені можуть пошкоджувати поверхневі тканини ока, рогівку та кришталик. Тому помилки, допущені при виборі окулярів, часто спричиняють серйозні наслідки для здоров’я. Оптометристи розповіли про найпоширеніші помилки.

Помилки при виборі сонцезахисних окулярів

Що темніші лінзи, то кращий захист. Це міф. Ступінь затемнення лінз не пов’язаний зі ступенем захисту від УФ. Шукайте окуляри з маркуванням UV 400. Вони блокують УФ-хвилі довжиною до 400 нм, що відповідає практично повному захисту очей від сонця. Також майте на увазі, що дзеркальні чи поляризовані лінзи, які зменшують відблиски, можуть не мати захисту від УФ випромінювання.

Скляні сонцезахисні окуляри краще. Помилка. Сьогодні більшість лінз для окулярів виготовляються із пластику. Фахівці вважають цей матеріал якісним. Вибирайте окуляри з лінзами з полікарбонатного пластику з покриттям, стійким до подряпин.

Розмір лінз сонцезахисних окулярів не має значення. Має. Окуляри з максимально великими лінзами краще захищатимуть очі від УФ. Також добре, якщо є масивні дужки, що розширюються в місцях кріплення до лінз – це додатково захистить від бічних сонячних променів.

Чим дорожчі окуляри, тим краще вони захищають від сонця. Помилка. Головне, щоби сонцезахисні окуляри були якісними. Фахівці радять купувати їх в оптиці.

Сонцезахисні окуляри захистять очі від будь-яких джерел світла. Міф. Сонцезахисні окуляри не забезпечують захисту від лампи соляріїв або зварювання. Навіть у найякісніших темних окулярах не можна дивитися прямо на сонце.

«Уют» №29-14.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *