Помилки, що знижують урожайність помідорів

Гарна урожайність помідорів
Залишення пасинків

Її зазвичай допускають початківці-городники. Вони так тішаться паросткам, що ростуть, так переживають за кожну гілочку, що їм просто шкода видаляти пасинки. Але ж на вирощування пасинків томат витрачає ті соки і ті сили, які міг би пустити на збільшення кількості плодів, а, значить, і на підвищення урожайності.

До речі, через велику кількість пасинків помідори довше дозрівають. Рекомендують видаляти пасинки рано-вранці, бажано, у сонячний день, щоб зріз або ранка на місці обриву за день встигали затягтися.

Томати на грядці ростуть щільно, без достатньої відстані один від одного

Такий метод посадки існує, він називається «загущені посадки». Його практикують спеціально, але для помідорів він – недопустимий. Томатний кущ повинен провітрюватися, його має з усіх боків прогрівати сонечко. Від такого тісного сусідства витягуються міжвузля, а рослини більше схильні до захворювань різними гнилями.

Надмірний або недостатній полив

Томати мають потребу у великій кількості води, щоб донести кальцій до їх високих верхівок. Особливо важлива велика кількість води у перші кілька тижнів після посадки. Від нестачі вологи рослина в’яне, зав’язі і бутони опадають, а дозрілі плоди розтріскуються. Але й заливати рослину не потрібно – інакше вона захворіє грибковими захворюваннями.

Відразу ж виникає питання – скільки ж води потрібно томатному кущу? Стандартна норма – приблизно 5 л води, поливати слід обов’язково регулярно і тільки вранці або ввечері. Тобто, не потрібно думати: «Ой, який спекотний полудень! Поллю помідори, нехай охолонуть!». Вони не охолонуть, а тільки захворіють.

За нормами цілком достатньо 2-3 поливів на тиждень (залежно від погоди).

Порада: стежте за забарвленням листя томатів. Якщо полив недостатній, то воно потемніє, а потім і зовсім зав’яне.

При поливі намагайтеся, щоб вода не потрапляла на листя і стовбур томата. Проведіть поруч із кущем у землі борозенку і лийте воду в неї. Потім борозенку злегка присипте землею, щоб волога не випарувалася, а дійшла до кореня томата.

Переросла розсада

Для кожної кліматичної зони існують свої терміни висадки, тож намагайтеся їх дотримуватися.

Багато листя

Крім пасинків не забувайте з кінця травня – початку червня обривати в томатів нижні листки. Під гронами із великими, але ще недозрілими помідорами не повинно бути жодного листка. Рекомендується видаляти по 1-3 нижніх листка на тиждень, а якщо ні, то рослині гарантований сильний стрес, що призводить до затримки росту, а, можливо, і втрати частини урожаю.

«Уют» №22-27.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *