Популярні міфи про кліщів

міфи про кліщів
Популярні міфи про кліщів

«УЮТ» № 24-2019

Кліщі стрибають із дерев і найчастіше живуть на березах.

Кліщі не плазують по деревах! Вони віддають перевагу густій траві й чагарникам. Через цю «любов» до трави кліщі зустрічаються скрізь – у лісі, на дачі, на цвинтарях, у міській лісосмузі. «Територією ризику» є практично всі зелені зони міста – парки і сквери, місця відпочинку, території шкіл і дитячих садків.

Їх можна зустріти навіть у дворі – на газоні та клумбах. Саме тому щорічно міськими службами проводяться протикліщеві обробки, і площа їх щорічно збільшується.

Кліщі бояться світлого одягу. Неправда. Просто на світлій тканині кліща легше помітити. Правильний одяг дійсно може служити одним із заходів профілактики кліщових інфекцій, тобто максимально закривати тіло, але не жаркий. Чим вище температура тіла, тим більше ви привабливі для кліщів! Правильний одяг – з рукавами на резинці або щільними манжетами. Штани – також зі щільними резинками, а ще краще – заправлені в шкарпетки й високі чоботи. Обов’язковий головний убір.

Ще один важливий захід захисту – спеціальні препарати. Репеленти, що відлякують, наносять на шкіру, а засоби, що вбивають, – на одяг.

Кліщ по тілу плазує довго, можна встигнути зняти. Не зовсім вірно. Так, кліщ подорожує по тілу в пошуках місця з гарним кровообігом. Але укус кліща ви не відчуєте. У його слині містяться знеболюючі компоненти, тому його укус найчастіше залишається непомітним для жертви. Особливо чутливі люди можуть відчути тільки його переміщення.

Кліща потрібно припекти або залити олією, щоб виліз. Дуже популярний міф, який насправді може сильно нашкодити. Від рослинної олії кліщ не задихається, а від припікань не відвалюється. Навпаки – він може почати ще більш активно заглиблюватися в шкіру, уникаючи неприємного впливу. А занурюючись, виприскувати слину зі збудниками. Це може збільшити ризик інфікування.

Швидко витяг кліща, кров видавив – не заражуся. Неправда, кліщу достатньо хвилинного укусу, щоб інфікована слина потрапила в кров. Хоча чим швидше його вийняти, тим менше ризик зараження. І, звичайно, акуратно витягти кліща й віднести в лабораторію.

Собака оброблений, з нього кліщі не переповзуть. Ні, і це не зовсім правда. Хоча обробка свійських тварин від кліщів дуже важлива, але від ризику зараження хазяїна не врятує. Так, кліщі віддають перевагу тваринам, є навіть різновид собачих кліщів. Але й вони не погидують переповзти з обробленої отрутної собачої вовни на нешкідливу людину. Так що ризик укусу й інфікування є завжди.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *