Поради рибалкам

Поради рибалкам
Поради рибалкам

Через кілька тижнів після того, як ставки й озера повністю звільняться від льоду, починається весняний лов карася. Вода у водоймах у цей період прозора, на дні починають прокидатися перші водорості, помітно покращується кисневий режим, водяні комашки виповзають поплескати на сонечку. І карась, ще «чумний» після зими, починає ці молоді водорості й комашок, що граються, потихеньку вживати.

Готуємо на «полювання» снасті

На поплавцеві вудки зараз він брати боїться через прозорість води і відсутність рослинних укриттів, намагається триматися подалі від берега. Можна спробувати ловити його із човна, але результати однаково не будуть радувати.

Інша справа ловити на «резинку». Цю снасть уже давно рибалки використовують на наших водоймах. Складається «резинка» з тягарця, прив’язаного до невеликого шматка мотузки. А до мотузки приєднують від 5 до 20 метрів авіамодельної гуми. Потім через карабін і заводні кільця прикріплюють 5-метровий відрізок волосіні з 5-7 повідцями довжиною від 15 до 30 сантиметрів і гачками № 5-7.

Потім іде основна волосінь 0,4-0,5 міліметра, а далі – або звичайний дрібний спінінг із котушкою (що дуже зручно при лові із човна), або дощечка для намотування волосіні. Тягарець закидають із берега (або завозять на човні) на відстань, яку може витримати гума, і далі снасть працює, як ліфт: на берег – риба, у воду -черв’яки… При максимальній розтяжці 10 сантиметрів гума розтягується… на 1 метр. Але при сильному натягу не дуже приємно наживляти гачки – і гума швидко порветься. Тому для стоячих водойм краще робити співвідношення 1 метр гуми на 5 метрів волосіні. Тобто для того, щоб гачки перебували від вас на відстані 40-50 метрів, досить 10 метрів гуми й тягарця 300-400 грамів. До тягарця часто прив’язують пінопластовий поплавець на шматку товстої волосіні, щоб потім його можна було спокійно вийняти з водоростей і мулу.

На таку снасть весняний карась ловиться найкраще. Ловити бажано на відкритих неглибоких ділянках водойми, куди карась виходить їсти та грітися. Можна – уздовж ділянок торішньої підводної рослинності, де пробиваються молоді водорості. У будь-якому разі, утаких місцях, де карась не підпускає до себе на 15-20 метрів, – хороший улов буде забезпечений.

Запасіться черв’яками

В якості насадки бажано використовувати гнойових або земляних черв’яків – карась зараз хоче м’яса! Черв’як повинен бути живий і верткий, якщо карась ледачий і обсмоктує або обриває кінці хробаків – чіпляйте хвостики. У цей час бере виключно великий карась! І якщо потрапити на клювання, то деякі не вірять, що піймана риба не з магазину.

Прикормку можна не використовувати або використовувати макуху, але в малих кількостях. Краще на місці розташування гачків висипати 3-5 жмень перегною, у якому рили черв’яків. Усе це найкраще зробити при наявності човна. А якщо човна немає – метайте тягарець з берега. При цьому зручніше повідець із гачками тимчасово відчепити або змотати на шматок пінопласту… Ну й тягарець доведеться підібрати такий, щоб ні вашим ні нашим. Тобто щоб не підтягувався резинкою, але й можна було витягти його з води, не порвавши резинку. До слова, досвідчені рибалки використовують додаткову страхову волосінь, прив’язану паралельно гумі до тягарця.

Клювання у цей час дуже мляве, після легкого ворушіння волосіні повинно відразу ж слідувати підсікання. На «резинці» великий карась гуляє вільно, гума гасить будь-які його витівки, і бореться він більше з нею, ніжз рибалкою. Але, з огляду на те, що губи в карася не дуже міцні, брати його бажано підсаком, попередньо давши рибині ковтнути свіжого повітря.

Ідіть в очерети

Через кілька тижнів на відкритій воді жор поступово вщухає, і наприкінці квітня великий карась відправляється в зарості очеретів, поїдаючи там молоді корінці й ряску. Помітити його скупчення можна в сонячний тихий день по ворушінню тростин очерету, де він годується між стеблами. Тут він незабаром буде нереститися, і його можна ловити поплавковою вудкою на мінімальній глибині, обережно опускаючи черв’яка під ряску між очеретів.

Ловити бажано в чоботях, вудкою без котушки і з мінімальною – від 30 сантиметрів до 1 метра – довжиною волосіні, періодично ворушучи снасть. Можна ловити навіть без поплавця (тягарець треба підсунути на 5 сантиметрів від гачка) у схил, пробиваючи шар ряски й повільно ворушачи під нею насадкою. Хапає насадку карась відразу, головне – швидко підняти його над ряскою, щоб не розполохати інших риб. Через ряску карась вас не бачить і ловиться іноді прямо біля самих ніг!

Так що дерзайте! Головне – відволіктися від турбот!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *