Поради на зиму: як утеплити пластикові вікна

Здавалося б, герметична конструкція повинна стійко захистити від протягів, ні. Виявляється, пластикові вікна можуть пропускати холод. Фахівці розповідають про причини, місця тепловтрати та способи їх усунення.

Як утеплити пластикові вікна

У яких місцях шукати витік тепла

Часто при монтажі вікон або в процесі їх експлуатації шов між рамою та стіною втрачає герметичність. Піна, якою задувають щілину, випадає чи прогниває. У результаті в дірку прозирає.

Через постійне відкривання та закривання вікна розхитуються замки. Вікно перестає щільно закриватися. І ось вам тепловтрата.

Відійти від склопакету можуть і пластикові штапики. З’являється мінімальна щілина, але цього вже достатньо.

Висихає та зношується гумовий ущільнювач вікна.

Як виявити проблему

Як виявити проблему з втратами тепла через вікна

Узяти свічку, запалити та піднести на безпечній відстані до вікна та повільно поводити нею по периметру вікна. Протяг дасть про себе знати – вогник почне хитатися і видасть слабке місце, що потребує зміцнення.

Налаштовуємо на зимовий режим

У металопластикових вікнах передбачено зимовий режим. На торці стулок необхідно знайти ексцентрики. Вони бувають круглі та овальні. На перших нанесена спеціальна насічка, по ній можна визначити ступінь притиску (спрямована назовні – притиск сильний, усередину – слабкий, угору – режим за замовчуванням). Овальні ексцентрики при слабкому притиску стоять вертикально, при сильному горизонтально, а за замовчуванням діагонально.

Щоб регулювати овальні – потрібні пасатижі, а круглі – ключ-шестигранник на 4 мм. Якщо стулку перекосило – потрібно регулювати петельний механізм.

Змінюємо ущільнювач

Ущільнювальні резинки періодично слід змінювати. Для заміни потрібно знімати стару резинку, видаливши декоративні накладки петель і витягнувши штифти. Потім акуратно знімається старий ущільнювач, і в його місце акуратно вставляється новий. Початок і кінець кріпиться на клей.

Щоб замінити підскляні ущільнювачі, потрібно зняти штапики, витягнути склопакет, прибрати прокладки, після чого демонтувати зношений ущільнювач, потім вставити нову резинку і повернути на місце підкладки, вставити склопакет, а потім і штапики. Втім, робити це самостійно – погана ідея краще звернутися до фахівця.

Монтажна піна на допомогу

Якщо протяг знайдено між стіною та рамою пластикового вікна, то потрібно задути щілину монтажною піною.

Якщо щілини дуже дрібні, заклейте їх силіконовим герметиком. Далі, вже для краси, нанесіть нову штукатурку та оздоблення.

Є думка

Не ставте однокамерний склопакет.

Найчастіше люди ставили у квартирах однокамерний склопакет. Виходило дешевше. А він за будівельними нормами підходить лише під технічні приміщення. У нашому кліматичному поясі потрібно мати три шибки на вікні з енергонапиленням для ефективного захисту від втрати тепла, – пояснюють експерти.

Тому навіть найнижчий двокамерний склопакет краще однокамерного тримає тепло в приміщенні.

«Погляд часу» №41-13.10.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *