Поради від сажотруса

Очищати димарі від сажі потрібно навесні, після закінчення опалювального сезону. Якщо відкласти цю справу на літо, сажа стає вологою і її важче позбутися.

Поради від сажотруса

При чистці потрібно враховувати наступні фактори

  • Конструкційну особливість димоходу. Враховується гладкість стін.
  • Який спосіб ощищення можливо застосувати.
  • Коли останній раз проводилася чистка.
  • Яке паливо використовується.
  • Чи спалюються сирі дрова.
  • Кидали в топку пластик та інше сміття.
  • Також потрібно звернути увагу на колір диму. При чистому димоході на вулицю виходить практично прозорий дим. Якщо він починає чорніти, у трубі скупчилася сажа, яку потрібно видалити.
  • Зміна кольору вогню в топці котла. При нормальних умовах він повинен бути світло-помаранчевий, дрова повинні характерно потріскувати. При появі апельсинового кольору димар слід чистити.

Є ще ряд ознак, за якими можна самому зрозуміти, що настав час проводити ревізію та чистити димоходи та пічні труби від сажі. Найпростіший та найдієвіший спосіб – профілактична перевірка димоходу фахівцями. Вони мають для цього спеціальні інструменти та прилади. Ними перевіряють стан труб, а в разі необхідності проводять термінову чистку.

Порошки для чищення труб (SPALSADZ, SADPAL, HANSA). Випускаються у вигляді пакетів із розфасованим порошком. Невелику кількість засобу слід покласти в вогнище. Вони продаються як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Після застосування хімічних способів очищення, камін або піч необхідно почистити від залишків обсипаної сажі. Важливо зазначити, що протягом наступних декількох днів може ще обсипатися сажний наліт.

При неможливості почистити димар механічним або хімічним способами використовують народні методи. Найпростіший із них – це спалювання в розігрітій топці дров із вільхи чи осини. Цей метод використовують обережно. Оскільки при його використані повністю спалюється сажа. Тому це дерево застосовують тільки для профілактики, щоб при великому нальоті кіптяви не виникла пожежа. Полум’я від них більш спекотне і нагар сажі загорається миттєво. Тобто, такий метод не можна використовувати при великому нальоті – сажа може вибухнути та пошкодити димохід.

Тепер про більш безпечні народні способи очищення димоходу

  • У розпечену та прогріту топку кладуть кілограм кухонної солі чи відро картопляного лушпиння та спалюють усе. Перед цим, щоб не знижувати температуру вогню, їх попередньо слід висушити. Крохмаль, випаровуючись, вступає в хімічну реакцію з нагаром, пом’якшує його властивості, частково розщеплює та не дає утворюватися новому. Дія таких засобів буде більш м’якою, ніж від хімічних препаратів.
  • Якщо будинок простояв років п’ять і не опалювався, то треба бути готовим до того, що сажа стала твердою і її неможливо вичистити.
  • Головне, щоб «бичок» був цілий, не потрісканий. Буває, що грубка у вологій місцевості просідає з часом, тоді між «бичком» і грубкою утворюється щілина. Це небезпечно, потрібно ремонтувати. Зазвичай цю щілину ніхто не бачить, окрім сажотруса.
  • Найшвидше забиваються сажею труби, коли приміщення опалюють сирими дровами чи обрізками, «кубиками». У такому випадку чистити сажу бажано кілька разів на рік.
  • Буває, що сажа займається у димоході. Її не можна гасити, слід чекати, поки вигорить, якщо це безпечно.

«Погляд часу» №19-11.05.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *