Порядок зміни молочних зубів у дітей
Зміна молочних зубів у дітей на постійні починається приблизно в 5 років, а закінчується до 15 років.

До 5-річного віку міжзубний простір стає ширшим. Так відбувається підготовка щелепи до процесу зміни.
Якщо відстань між зубами не збільшується, то необхідно показати дитину лікарю, адже через нестачу місця вони можуть (і будуть) рости через бік ясен (горизонтально) або, навпаки, усередину ротової порожнини.
Між корінням молочних знаходяться зачатки постійних, тому процес зміни починається з розсмоктування кореня молочного зуба з боку, що прилягає до зачатку. Процес розвивається від верхівки кореня і поступово досягає основи. У цей час молочний зуб починає хитатися, а коли уражається шийка, то він випадає.
У всіх людей завжди виростає 20 молочних зубів, і випадають вони абсолютно всі. Максимум до 15 років вони повинні бути замінені постійними одиницями.
Процес відбувається у двох напрямках одночасно: молочні випадають, прорізуються постійні. Важливим чинником у цей період є й те, які будуть випадати першими.
Випадати молочні будуть у тому ж порядку, в якому вони виростали. Схема завжди однакова: спочатку змінюються різці, за ними премоляри, а в останню чергу – ікла.
Варто зазначити, що перші моляри виростають відразу постійними і відбувається це ще до початку процесу зміни. Другі моляри виникають на порожніх місцях, які утворилися у процесі росту щелепи. Треті моляри, або зуби мудрості, у деяких людей не виростають зовсім, оскільки у них уже немає необхідності.
Таблиця зміни молочних зубів
- 6-7 років – перші моляри;
- 6-8 – центральні, а слідом за ними і бічні різці;
- 10-12 – премоляри;
- 9-12 – ікла;
- 11-13 – другі моляри;
- 17-25 – треті моляри.
«Уют» №40-30.09.2021