Порошенко проти Зеленського: чи потрібні дебати Україні

Порошенко проти Зеленського, чи потрібні дебати Україні
Порошенко проти Зеленського: чи потрібні дебати Україні

«Погляд часу» №15-2019

До дебатів залишилося кілька днів, а це означає, що вся увага українського суспільства і геополітичного світу прикута до цієї історичної події.

Хочеться відзначити історичну складову моменту, тому що ще жодного разу вибори в Україні не мали такого розголосу, громадської прозорості та такої яскравої боротьби між двома абсолютно протилежними кандидатами.

Усі стандартні політтехнологічні методи боротьби за державні клейноди зруйновано.

Ці дебати дуже потрібні і мають вирішальне значення не тільки для електорату, який не визначився, але і для того, щоб кожен українець ще раз зміг оцінити свого кандидата, який у живу при багатомільйонній живій аудиторії буде відстоювати свою передвиборну програму і доводити, що він гідний зайняти пост президента України.

Думаю, дебати стануть найпопулярнішим політичним шоу 2019 року. Багато українців проти проведення дебатів за державний рахунок, тому було б чесно, якби обидва кандидати заплатили по $500 тис. з власних рахунків.

Обидва кандидати вийшли із зони комфорту і почали імпровізувати, яскраві приклади ми побачили минулого тижня (відеозвернення обох кандидатів, здача аналізів).

Цим ми ще раз довели нашим тоталітарним сусідам, що ми нова європейська держава з новими форматами виборів, і демократичним вектором розвитку і тримати нас у лещатах не вийде.

Нинішні вибори в Україні дадуть старт новому формату масштабних публічних дебатів на стадіонах, адже стандартний формат студій онлайн ми зруйнували.

Петро Порошенко довів, що не боїться виходити із зони комфорту і призначив дату дебатів на 14 квітня. Крім того, численні проморолики у відповідь Володимиру Зеленському та новий запуск платформи euua.org ще раз довели, що Петро Олексійович дуже сильний і складний суперник для Зеленського.

Це буде ще раз доведено на дебатах, адже Порошенко буде апелювати конкретними фактами, цифрами і досягненнями у відповідь на всі звинувачення Зеленського, який, у свою чергу, на Петра Олексійовича звісить усіх собак, а дров із фактами підкине Гриценко, який зустрічався із Зеленським і, я впевнена, дав йому кілька слушних порад.

Загалом, усі приховані на чорний день контраргументи і компромати будуть витягнуті з ящиків і висвітлені на стадіоні НСК «Олімпійський», який уміщує 80 тис. чоловік. Буде не тільки дуже цікаво, але і шокуюче для багатьох із нас.

У Порошенка – факти і досягнення, досвід і, в загальному, розуміння того, що відбувається у країні. У Зеленського – гумор, звинувачення проти Порошенка і новизна його фігури в українському політикумі.

Минулого тижня відбулася здача аналізів, де команда Зеленського відзначилася купою ляпів, то з датою аналізів, то з актором, який їх приймав, то з автомобілем Коломойського, то з однією лабораторією замість чотирьох. Це все зіграло злий жарт і негативно відбилося на електораті Зеленського.

Я особисто знаю приклади людей, які голосували за нього, і після цих невдач змінили свою думку кардинально, і таких багато.

Існує догма, що виборці вже визначилися, але це не так, адже кожен черговий ляп вдарить маленьку частинку електорату і після дебатів в обох кандидатів значна частина виборців може перерозподілитися і рейтинги значно зміняться.

Розриву у 15 % точно не буде. Тепер усе залежить не від команд кандидатів, а особисто від них, тому що кожне сказане слово може стати вирішальним.

Щодо практики, другий тур завжди має досить низьку явку, але не цього разу, тому що це історичний момент і всі це добре розуміють. Явка буде високою ще й за рахунок того, що багато працівників, які приїдуть на Великдень, також будуть голосувати. До того ж електорат інших кандидатів після дебатів остаточно прийме рішення, за кого йому голосувати.

Загалом, картинка після дебатів значно зміниться у настроях українців і це буде видно на наступному тижні у рейтингах кандидатів.

Ольга Йосипчук

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *