Порошок «ручний» чи «автомат»?

На упаковках із пральними порошками завжди є напис: «ручне прання» або «автомат». Чи можна сипати засіб для ручного прання у відсік пральної машини, адже порошки-автомат коштують дорожче. Чи справді між ними є різниця, або це трюки продавців?

Принципова різниця між порошками для ручного та машинного прання – у їх здатності утворювати піну. При ручному пранні важливо, щоб порошок добре пінився. Адже піна полегшує сам процес прання. У пінному розчині речі краще очищуються, оскільки піна допомагає «витягувати» забруднення з тканин. Порошок для машинки, навпаки, не повинен утворювати рясну піну, оскільки погіршуватиме механізм прання.

Річ у тім, що в машинах барабан піднімає білизну у верхнє положення, звідки вона падає вниз, б’ючись об воду. Занадто багато піни не дасть їй настільки вільно бовтатися в барабані, а отже, білизна гірше відчищатиметься.

Крім того, піни може бути так багато, що вона почне просочуватися крізь щілини прокладок, що може спричинити замикання машинки.

Якщо замість порошку-автомата насипали порошок для ручного прання

Якщо замість порошку-автомата насипали порошок для ручного прання

Якщо випадково переплутали і замість порошку-автомата насипали у відсік засіб для ручного прання, то при дотриманні стандартних доз прання благополучно завершиться. Та якщо порошку було забагато, або в барабан завантажені речі, що викликають рясне утворення піни, то вона може піти через верх.

Тоді порядок дій такий:

  • машинку поставити на паузу;
  • обрати програму зливу води;
  • звільнити барабан і прополоскати речі вручну;
  • запустити новий цикл із використанням відповідного порошку.

А якщо навпаки?

Для ручного прання використовувати порошок-автомат не має сенсу. Коштує він дорожче, а зусиль для якісного прання доведеться докласти більше. Але якщо поруч немає іншого, можна замінити й «автоматом». При цьому засобу потрібно менше, бо його концентрація вища.

Щоправда, через те, що він слабо піниться, білизну треба замочити та потім потерти. Порошок-автомат більш агресивний, тому прати треба в рукавичках.

«Погляд часу» №48-25.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *