Посадка чорної смородини живцями восени

Посадка чорної смородини живцями восени

Для тoгo, щоб peгyляpнo отримувати добрий вpoжaй кpyпних ягід cмopoдини, досвідчені садівники висаджують кyщі цієї кyльтypи на нове місце, за допомогою живців.

Живці можна садити восени. Найголовніше – це не пропустити момент, коли бруньки на однорічних пагонах вже заснули, тобто вступили у фазу спокою.

Заготовлювати й висаджувати на укорінення здерев’янілі живці чорної смородини можна в будь-який час, поки земля не промерзла.

При цьому живці з 5-6 бруньками довжиною 12-15 см треба розташовувати горизонтально, під кутом 45 градусів, на глибині 6-7 см, залишаючи 1-2 бруньки на поверхні.

Як правило, зиму живці зносять без укриття, а тала весняна вода сама пробудить гілочки й змусить їх укоренитися. Але в останні роки зими стали непередбачуваними: морози змінюються відлигами й навпаки. Тому, щоб уникнути згубного впливу погодних катаклізмів (різкої зміни температур, зимових вітрів), грядку краще замульчувати листовим перегноєм, компостом або іншим матеріалом.

До речі, узимку, у період відлиг, або навесні, після відтавання ґрунту, живці можуть випирати з землі. Це можна легко виправити, заглибивши їх назад у ґрунт. Робити це треба акуратно, намагаючись не пошкодити.

«УЮТ» №49-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *