Посадка моркви на зиму

Посадка моркви на зиму
Посадка моркви на зиму

Моркву я сію не навесні, а в листопаді. Підзимовий посів, як я помітив, більш результативний, урожай вищий на 30-40 %, коренеплоди крупні, добре й рано дозрілі, солодкі, смачні, із гарною лежкістю. Пояснюється це тим, що насіння починає проростати ранньої весни, коли в ґрунті ще багато вологи. Сіяти моркву краще після картоплі, цибулі, капусти, томатів, баштанних і огірків.

Із грядки треба видалити всі рослинні залишки й глибоко скопати землю, одночасно закладаючи мінеральні добрива. Краще сіяти в мерзлий ґрунт у середині листопада, але при цьому збільшити норму посіву на 20 %. Грядки необхідно підготувати до кінця жовтня. Розташовувати їх слід із півночі на південь. На грядці шириною 70-80 см сію три рядки сухого насіння, у ряду розкладаю його через 15-20 мм. При такій схемі навіть проріджувати сходи не потрібно, легше прополювати бур’яни, а восени копати коренеплоди.

Хороша освітленість підвищує врожай і смак моркви. Сходи з’являються навесні на 10-15 днів раніше, ніж при весняному посіві.

Микола Кравченко, дачник

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *