Посадка озимого часнику

Озимий часник

Традиційно висаджую озимий часник у другій половині жовтня. На грядці через 20 см розмічаю глибокі борозни, заповнюю їх перегноєм, посипаю подвійним суперфосфатом і знову перегноєм. Цей прошарок, який не повинен бути вищим за половину висоти борозни, засипаю шаром ґрунту товщиною 3 см.

Для посадки відбираю найбільші зубки від крупних головок і висаджую їх у борозенки через 6 см. Посаджений часник накриваю «ковдрою» з напівперепрілого гною шаром 5 см. Навесні її не знімаю – вона буде захищати ґрунт від пересихання в спеку.

Саджу вже багато років два сорти. Найбільш урожайний і невибагливий – це Титан. Він дає в середньому від 1,8 до 3 кг часнику з 1 м². Для нашої сім’ї з чотирьох чоловік вистачає часникової грядки розміром приблизно 5-6 м² (з урахуванням можливих втрат при зберіганні). Часничина Титану важить у середньому 80-90 г, у ній 6 великих зубків масою до 20 г кожен. Сорт зимостійкий, середньостиглий, від масового відростання листя до його пожовтіння проходить 105-112 днів. Листя довжиною 45-50 см і шириною 3 см.

Також саджу дуже ранній сорт Безсонівський, який дозріває всього за 90 днів. Головки в нього досить великі, з 10-12 середніми зубками. Зберігаються вони, попри ранньостиглість, не проростаючи, до квітня.

«УЮТ» №42

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *