Посадка живців винограду під зиму

Отримати живці винограду, здається, що нескладно. Однак це не зовсім так: навіть їхня підготовка до посадки ведеться у кілька етапів.

Як правильно заготовити живці винограду?

Заготовлювати живці варто з осені, після опадання листя, перед самим укриттям винограду. Важливо, щоб легкий морозець прибив невизрівші верхівки лози – це необхідний їй гарт.

Живці треба зрізати тільки з плодоносної лози, вони дадуть найурожайніші кущі. Лозу для розмноження потрібно брати діаметром не менше 1 см, при цьому чим довший чубук, тим якіснішим вийде саджанець. Визріла лоза забарвлена у світло-коричневий колір, але, якщо немає впевненості, що лоза готова, її можна злегка зігнути: невизрівші – ламаються, розшаровуються, визрілі – злегка хрумтять, при її зрізці секатор видає характерний звук.

Правила посадки живців винограду під зиму

Термін посадки живців винограду під зиму залежить від погоди. Під школку для саджанців винограду відводять добре освітлене місце. Якщо ґрунт утрамбований, його перекопують. Живці обрізають, залишаючи на кожному по три бруньки. Нижній зріз роблять на 1,5 см нижче вузла, верхній – із великим запасом, але не довше 3 см від вузла. Потім встромляють їх у пухкий ґрунт, поглиблюючи під кутом 45° на південь. Верхня брунька живця повинна залишитися на рівні землі. У ряду розміщуємо живці на відстані 10 см. Між рядами для сильнорослих сортів витримують відстань 30 см.

Посадка живців винограду під зиму

Далі ряди висаджених живців вкривають шаром городньої землі 6-15 см і накривають поліетиленовою плівкою (дуже важливо створити парниковий ефект). Поверх плівки потрібно накинути листя і землю шаром до 30 см, а потім укрити мішковиною і ще раз плівкою, краї якої прикопати (у проходах).

Основна мета описаного способу полягає в отриманні раннього старту, розвитку потужної кореневої системи саджанців винограду. Ґрунт під багатошаровим накриттям не промерзне, живці винограду навесні починають швидко вкорінюватися.

Після зимівлі укриття потрібно зняти, над верхніми бруньками по плівці прорізати хрестоподібні отвори для зростання саджанців і, якщо існує загроза заморозків, передбачити плівкове укриття на дугах.

«Погляд часу» №45-05.11.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *