Посадкові ями підготуйте заздалегідь

Посадкові ями підготуйте заздалегідь

Посадкові ями для весняного закладання виноградника краще підготувати заздалегідь. Саджанці винограду з відкритою кореневою системою висаджують у кінці квітня – на початку травня, вегетуючі – коли мине загроза весняних заморозків, зазвичай у другій половині травня. Тому, якщо планується висаджування рослин, посадкові ями треба викопати, як тільки відтане земля, тобто вже в березні. Верхній шар землі при цьому складають з одного боку ями, а нижній, менш родючий – з іншого.

Якщо на винограднику ґрунт родючий, то ями готують зазвичай розміром 80 x 80 см, глибиною 60-70 см, якщо землі малородючі, бажано готувати ями більшого розміру.

Після того як яма викопана, її засипають родючим ґрунтом з верхнього шару, перемішуючи з органічними добривами, наприклад, із перепрілим компостом, перегноєм-сипцем і мінеральними добривами. В одну посадкову яму вносять два-три відра органічних добрив і 1 л деревної золи. Після того як посадкові ями і траншеї повністю засипані, їх потрібно залити водою, щоб ґрунт у них осів. Попередня підготовка посадкових ям сприяє хорошому приживленню саджанців

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber