Посійте цукрову кукурудзу

Посійте цукрову кукурудзу
Посійте цукрову кукурудзу

«Погляд часу» №21-2019

Вирощування цукрової кукурудзи не є надто складним, а користь її неоціненна. Тому знайдіть для неї місце на своїй ділянці, навіть якщо вона невелика. Часто кукурудзу розміщують на одній грядці з виткою стручковою квасолею, забезпечуючи тим самим зручну опору, яку квасоля буде обплітати у міру росту. Можна також посіяти кукурудзу уздовж паркану чи по межі ділянки, аби рослини були освітлені сонцем.

Висівають за схемою 60 x 30 см, розкладаючи у кожне гніздо по три зернини і заглиблюючи їх у землю на 5 см. Сходи згодом потрібно буде прорідити, залишивши тільки по одній сильній рослині у гнізді. Для захисту від заморозків їх можна накрити плівкою.

Коли на рослинах з’явиться по п’ять листочків, слід підживити суперфосфатом, калійною сіллю й аміачною селітрою (їх краще вносити у вигляді розчину під час поливу). Потреба цукрової кукурудзи у підживленні зростає також під час появи суцвіть і при формуванні початків.

Зрошувати її необхідно у фазі восьми листків, під час викидання волотей і на початку молочної стиглості початків. При інтенсивному рості стебел рослини відчувають найбільшу потребу у волозі, і якщо залишити їх без поливу, то ріст може припинитися. Одній рослині протягом тижня до викидання волоті необхідно близько 2-3 л води на день. Однак і перезволоження ґрунту при поганій повітропроникності може призвести до зниження

врожаю і погіршення його якості. Бічні пагони, що утворюються на рослинах, слід обривати, оскільки вони затримують ріст початків.

Трофі – ранній сорт, який повністю готовий до вживання вже через 75 днів після появи сходів. Висота стебла може досягати 1,9-2 м, початки довжиною 20-22 см, масою у середньому 220 г. Сорт стійкий до захворювань, але боїться заморозків.

Спіріт – дуже ранній сорт голландського походження. Період дозрівання всього 65-67 днів. Висота рослини 1,4-1,6 м. Довжина початків – 16-20 см.

Шеба – один із найсолодших сортів кукурудзи. Дуже ранній, період дозрівання – 65-70 днів. Висота стебла близько 2 м. Маса початка 250 г, довжина – 20-24 см.

Санденс – дуже ранній сорт, період дозрівання всього 60 днів. Висота стебла може досягати 1,7-1,8 м. Початки довжиною 20 см. Сорт стійкий до захворювань і перепадів температури.

Льодяний нектар – пізнього терміну дозрівання (130-140 днів). Рослина висотою до 1,8 м, початки довжиною 25 см. Це один із найсолодших серед сортів і гібридів. Зерна біло-кремового кольору, соковиті і дуже цукристі, можна вживати навіть сирими.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *