Посівом яких квітів можна зайнятися взимку

Приступати до посіву насіння овочів на розсаду ще рано. Але вже зараз можна задуматися про те, які квіти ви хотіли б виростити на своїй ділянці. І починати сіяти їх у січні. Якими ж квітами пора зайнятися вже зараз? Можна починати сіяти ті, у яких, по-перше, тривалий період розвитку, і, по-друге, які вимагають стратифікації.

Строкате цвітіння орликів
Цвітіння орликів

Ви також можете знати цю квітку під назвою водозбір.

Це морозостійка рослина. Висота – від 50 до 100 см приблизно. Є різні сорти з різними забарвленнями пелюсток – блакитні, золотисті, рожеві, білі, червоні.

Орлики зацвітають на другий рік. Але щоб отримати бутони вже у перший, можна вдатися до такої хитрості як стратифікація. Надалі розмножується самосівом. Також вдаються до розмноження діленням кущів, але ця квітка не дуже добре переносить пересадку.

Пишний килим із ломикаменю
Килим із ломикаменю

Якщо вам потрібно висадити ґрунтопокривну рослину, варто придивитися до такого багаторічника як ломикамінь. Це також морозостійка рослина. І є сорти з різним забарвленням квіточок.

Розмножується як посівом насіння, так і діленням дорослих рослин. Підходить для прикраси кам’янистих ділянок, влаштування бордюрчиків навколо клумби або поруч зі штучною водоймою.

Бальзамін цвіте все літо
Бальзамін цвіте все літо

Справжньою окрасою ділянки стане бальзамін – він же недоторка. Зверніть увагу на упаковку перед покупкою насіння, який це вид – кімнатний або садовий.

На відміну від орлика і ломикаменю, бальзамін не терпить морозів. Тому його вирощують як однорічну рослину, хоча є і багаторічні різновиди.

Але на захист бальзаміну слід відмітити, що цвісти він буде все літо, починаючи з травня і до самих морозів.

Крім того, квіти прекрасно переносять пересадку і дуже легко і швидко приживаються на новому місці, навіть у процесі цвітіння.

І розкриються на ділянці братки
Квіти братки

Ніжні віоли, також відомі під назвою братки і фіалки. Ці квіти цілком можна розмножувати посівом у відкритий ґрунт навесні. Але тоді вони розпустять свої ніжні пелюсточки тільки на наступний рік. А якщо хочеться, щоб скоріше на вашій клумбі зацвіли квіти, то можна починати посів у кімнатних умовах уже в січні.

  «УЮТ» №2-7.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *