Потрапила вода у вухо: що робити?

Якщо у вусі немає ніяких пошкоджень, то ускладнень, що туди потрапила вода, бути не повинно.

Насамперед треба протерти вухо м’якою тканиною, але не засовувати її всередину у вушний канал. Щоб вода швидше вийшла з нього, потрібно нахилити голову на плече. Вода в лівому вусі? Нахиліть вліво, і навпаки.

Також можна відтягнути мочку вуха, щоб випрямити вушний канал. Це швидше виведе зайву вологу. Кілька разів можна притиснути вушну раковину долонею, нахиляючи голову до плеча постраждалим вухом униз.

Потрапила вода у вухо: що робити?

Крім того, корисно використовувати в такому випадку фен. Але треба бути обережним. Зокрема, тримати його на відстані не менше 30 см від голови, а додатково відтягнути мочку вуха вниз.

Якщо вода застрягла і не виходить, то мова може йти про вушну пробку. Позбутися її допомагає ЛОР-лікар. Якщо вода потрапила, а також підвищилася температура, є біль у вусі, краще звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень і проблем.

У жодному разі не можна чистити постраждале вухо ватною паличкою. Це тільки погіршує стан, призводить до подразнення. Не треба пхати всередину пальці чи інші предмети, оскільки це здатне спровокувати інфікування.

І не потрібно закапувати краплі без призначення лікаря. До того ж якщо виникає закладеність і біль, звернення до лікаря просто обов’язкове.

«Погляд часу» №17-23.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

5 коментарів до “Потрапила вода у вухо: що робити?

 • 20/09/2021 о 16:58
  Permalink

  Багато плаваю, і часто вода, потрапляючи в вушний канал, створювала проблеми. Я ходила і трусила головою як собака, вода повністю не виходила. Зараз використовуючи спрей Ваксол перед плаванням, я не думаю про вуха, а отримую задоволення в воді.

  Відповідь
 • 22/12/2021 о 16:43
  Permalink

  Це досить неприємне відчуття, коли вода потрапляє у вухо. Я в басейн ходжу і часто з подібним стикалася. Але після того як стала Ваксолом користуватися, відпала навіть необхідність у берушах.

  Відповідь
 • 25/08/2022 о 11:45
  Permalink

  Поки дитина відвідувала басейн, я навіть не думала, що вода може не поспішати залишати вуха і викликати якийсь дискомфорт. А тут проблема. Тренер порекомендував Ваксол – засіб для очищення слухових каналів. Одне впорскування перед плаванням, і немає проблем після.

  Відповідь
 • 09/10/2022 о 12:57
  Permalink

  Я раніше часто з цією проблемою стикалася. А після того, як стала бризкати Ваксол перед плаванням, вода не потрапляє, а вушні проходи захищені.

  Відповідь
 • 18/11/2022 о 15:55
  Permalink

  Донька стала ходити на плавання, але вода в вухах, змусила, нас, припинити заняття. Порадившись з лором, придбали Ваксол, і тепер, дитинi, нічого не заважає плавати.

  Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *