Повернемо секатору колишню гостроту

Гарний секатор згодом став гірше працювати? Найчастіше проблему легко усунути, якщо знайти її причину.

Чому секатор погано ріже
Чому секатор «жує» гілки

Збільшився зазор між лезами. Викруткою міцніше затягніть центральний болт і додайте краплю мастила.

Порада. Щоб подовжити життя вашому секатору, намагайтеся робити правильні зрізи, поміщаючи пагін у середину лез. Тим самим ви значно зменшите ризик скривлення леза.

Зносився метал. Огляньте не заточену пластину (з іншої сторони від гострої) – її частина повинна бути і рівною, і пласкою, близькою до ідеальної. Будь-який дефект веде до зазору й загину гілок при різанні.

Що робити? Розберіть секатор, зніміть накладки ручок і бруском із крупним зерном вирівняйте поверхню. Потім пройдіться бруском із дрібним зерном. Оглянете й ріжучу пластину, яка також повинна бути ідеально рівною (а якщо ні, то скористайтеся знов-таки брусками). Зберіть секатор – і насолоджуйтеся роботою!

Чому секатор погано ріже

Затупилися леза. Розберіть секатор: відгвинтіть центральний гвинт, зніміть пружину і грубозернистим бруском вирівняйте під кутом усі помітні для ока борозенки. Потім відшліфуйте дрібним зерном і зберіть секатор у зворотному порядку.

Є зубці на кромці леза. Усунути їх можна сточуванням самої зазублини – виглядає це, ніби ви лезо, навпаки, тупите, але потім просто поверніть лезо боком до бруска й відновіть заточення спочатку бруском із грубим зерном, потім – із дрібним.

Догляд і зберігання секатора

Основне у догляд за інструментом – чищення лез від соку; що загускнув, та бруду після закінчення роботи. Після обрізки гілок, уражених шкідниками, що характерно для старих кущів порічки, рекомендується леза секатора опустити на якийсь час у розчин марганцівки, потім витерти насухо і змастити машинним мастилом. У деяких секаторів у рукоятках є спеціальні вставки зі шматочком повсті, яку й просочують мастилом у цих цілях.

Замість мастила можна наносити на леза секатора (знову ж, після мийки й сушіння) тонкий шар силіконового змащення.

«Погляд часу» №15-08.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *