Повернути життя старій шафі

реставрація шафи

Часто трапляється, що старі меблі ще в хорошому робочому стані, проте вже втратили свій зовнішній вигляд. Придбати нові дорогі якісні меблі не дозволяє сімейний бюджет. Як варіант, можна надати нового вигляду старій шафі, яка витримала більше 30 років активного використання. Ця справа потребує зусиль, однак дозволяє значно зекономити.

Для відновлення шафи потрібні інструменти: наждачний папір різної зернистості, широкий малярний пензель та валик, шпаклівка для дерева, ґрунтовка, фарба й лак. Шпаклівка та фарба мають бути максимально близького відтінку.

Спочатку нам потрібно розібрати шафу, а саме: зняти ручки, петлі, дверцята та ящики, щоб залишився лише каркас. Обробляємо поверхню, зрівнюємо всі нерівності та знімаємо частину старого лаку. Зробити це можна крупнозернистим наждачним папером, опісля можна пошліфувати ще раз середньозернистим. Пил, що утворився під час роботи, знімаємо щіточкою або потоком повітря, інакше він осяде в нерівностях. Якщо меблі мають «ями» та інші дефекти, їх потрібно зашпаклювати. Після підсихання шпаклівки поверхню ще раз зашліфувати та нанести ґрунтовку. Її також після висихання потрібно трохи «підшліфувати», аби фарба краще закріплювалась.

Далі на підготовлені поверхні наносимо фарбу валиком (наноситься рівномірно та проникає в усі тріщини) в 4-5 тонких шарів (не менше). Перед кожним наступним шаром фарби потрібно переконатись, що попередній абсолютно висох. Для цього перевіряємо не лише «на дотик», а й відповідно до інструкції, що вказана на банці з-під фарби.

Після підсихання фарби підходимо до найважчого етапу роботи – лакування. Саме від лакування залежить, як чудово виглядатиме наша робота та чи довго вона зберігатиметься. Лак рекомендовано обирати матовий, він надасть шафі «багатшого» вигляду. Одразу відкидаємо акриловий лак, він недостатньо зносостійкий, хоча не має запаху та досить швидко сохне. Також не надто підходить для шафи яхтовий лак, він досить стійкий до вологи, але наша мета – найбільша зносостійкість. Тому обираємо паркетний лак.

Перший шар лаку робимо максимально тонким. Лак наносимо малярним пензлем (не валиком) або ж фарбопультом, якщо він є. Наносимо лак довгими та повільними мазками, інакше виникнуть бульбашки. Якщо ви перемішали лак до початку лакування, потрібно зачекати, допоки з нього не вийдуть бульбашки, інакше ризикуєте перенести їх на шафу.

Наступний шар лаку можна наносити, лише коли переконаєтесь, що попередній висох повністю. Для цього дотримуйтесь інструкції, указаній на банці. Інакше виникає ризик, що верхній шар висохне, а ось перший так і залишиться вологим, це зруйнує все покриття. Усього бажано нанести 2-3 тоненьких шари.

До оновленої шафи також можна докупити нові ручки та іншу фурнітуру, що позбавить вас останніх порівнянь із попереднім виглядом шафи. У такий мінімально затратний спосіб можна відновити вигляд старих стільців, усієї меблевої стінки, а також старих підвісних поличок.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *