Повертаємося у форму після пологів

Повертаємося у форму після пологів
Повертаємося у форму після пологів

Після пологів жінки часто хвилюються про те, як повернути своє тіло у форму. Коли можна починати займатися спортом і які вправи ефективні?

Зазвичай під час вагітності жінки набирають 10-15 кілограмів. Одразу після пологів молоді матусі планують чимскоріш схуднути. Для цього вже у перші дні навантажують себе фізичними вправами. Проте після народження дитини жіночий організм відновлюється досить повільно. Саме тому потрібно знати, як правильно повертати бажану фігуру, аби не зашкодити здоров’ю.

Поради лікаря-гінеколога

Перші 2 місяці після пологів для жінки – найважчі, тому що статеві органи повертаються у норму протягом 6-8 тижнів. Цей процес може супроводжуватися загальною втомою, виділеннями і навіть болем. Тому період адаптації мами до нових обов’язків повинен бути поступовим.

Перед тим, як почати займатися спортом, жінка має обов’язково проконсультуватися у лікаря і переконатися, що немає ніяких протипоказань. Навіть якщо жінка займалася до пологів і до вагітності фізичними вправами, насправді потрібно зважати на своє самопочуття.

Навантаження повинні бути помірні. Якщо виникає біль під час будь-якої фізичної активності, потрібно звернутися до лікаря, тому що можуть бути ускладнення, – наголосила експерт.

Як займатися?

Легка фізкультура корисна після пологів для усіх, хто народив без ускладнень. Вона здатна покращити настрій, повернути життєвий тонус та позбавити кількох кілограмів.

Проте, як зазначила лікарка, про сильні навантаження та біг на 2 місяці варто забути, адже через це може погіршитися самопочуття і навіть зникнути грудне молоко.

Найпростіше починати вправи з верхньої частини тіла. Також хорошим варіантом фізичного навантаження є вправи на фітболі – великому гімнастичному м’ячі. Він допомагає підтягнути проблемні зони після народження дитини. Але і тут варто не забувати та прислухатися до свого тіла. Головне – не виснажувати себе.

У басейн можна ходити через кілька тижнів після пологів. У цілому він дуже корисний, оскільки навантаження на тіло помірне, і жінка може розслабитися. Проте тут важливо стежити за грудьми, щоб вони не переохолоджувалися. Тобто, виходити з басейну та одразу витиратися насухо. Тому що під час лактації може бути запалення молочних залоз.

Вправи від фітнес-тренера

Будь-яке навантаження потрібно починати з розминки: нахили тулуба, повороти, рухи стегнами по колу, напівприсідання. Випади і низькі присідання краще не робити, – зазначила фітнес-тренер Ксенія Литвинова.

У лежачому положенні виконати підйоми тазу із зігнутими колінами. Коли піднімаєте таз, сильно напружте м’язи сідниць та м’язи заднього біцепса, прес також автоматично напружується. Зробити потрібно по 2-3 підходи по 25 повторів.

Із лежачої пози опускати по черзі зігнуті у колінах ноги.

У сидячій позі обійняти коліна руками і почати витягуватися. Це дуже гарна вправа для хребта, адже жінки часто під час вагітності скаржаться на біль у хребті.

Виконати згинання та вигинання спини, спираючись на руки та коліна.

Пам’ятайте, якщо правильно харчуватися і поєднувати це з фізичною активністю, то вага поступово спадатиме.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *