Повторні посіви
Кінець липня найкраща пора для повторного посіву та садіння багатьох скоростиглих культур. Можливі посіви деяких зелених овочевих культур: крес-салату, цибулі ріпчастої на зелень, редиски, салату, кропу, шпинату.

Кріп висівають кожні 15-20 днів протягом усього літа. Позаяк насіння сходить повільно, його потрібно заздалегідь замочити. Грядка повинна бути добре освітленою, а ґрунт – досить родючим.
Посаджені на початку серпня петрушка і цибуля-порей порадують вас зеленню наприкінці сезону. А наступної весни продовжать свій ріст, зійшовши раніше за інші культури.
Рекордсмен із дозрівання – крес-салат. Зелень матимете вже через два тижні.
Салат листовий росте дещо довше – близько місяця. Знайдіть місце і для шпинату. Замочіть насіння у воді на кілька годин, посійте і за тиждень чекайте сходів. А ще через два тижні урожай можна буде споживати.
Можна також одержати повторний урожай овочевих.
Редиску сіють у липні (і навіть пізніше). Світловий день стає коротшим, але коренеплоди все одно виростуть соковитими і ніжними
Ще не пізно садити бобові. Горох, квасоля і боби достигають досить швидко. До того ж усі ці культури холодостійкі. Насіння попередньо замочіть на 10-12 год., а саму грядку добре полийте.
Вдаючись до повторних посівів, віддавайте перевагу скоростиглим гібридам і сортам. Пам’ятайте про сумісність культур і сівозмін: вибираючи рослину для літньої сівби, врахуйте, що вона має бути з іншого ботанічного сімейства і не мати спільних шкідників і хвороб.
І восени чарують квіти
Посіяти чи посадити декоративні культури не пізно навіть на початку серпня. Звичайно, вибір не такий великий як навесні, бо культури мають бути швидкорослими. Це, зокрема, календула, ротики, космея, кларкія, рудбекія.

Усім відомі й дуже популярні чорнобривці. Проведіть експеримент – висійте їх насіння. Милуватиметеся цими оспіваними українським народом пахучими брунатними квітами до самих холодів.
Петунію також можна садити у перших числах серпня, але розсадним способом. Підійде для висівання іпомея. Цей однорічник цвістиме до пізньої осені.
Багато хто цієї пори висіває дворічники. Так зробите зачин на наступний рік. Доречно зайнятися висіванням таких дворічників: гвоздика турецька, маргаритки, віола (братки), гіпсофіла, різні види дзвіночків, наперстянка, шток-троянда (мальва).
Серед низькорослих багаторічників зверніть увагу на невибагливу немофілу. За допомогою немофіли на клумбі вдається створити суцільний килим, якщо висіяти рослини на відстані 10-20 см одна від одної.
«Погляд часу» №31-28.07.2022