Похолодало? В’яжіть снуд!

В'язати снуд
Похолодало? В’яжіть снуд!

Коли бабине літо остаточно змінюється дощами й сирістю, хочеться чогось теплого, м’якого та затишного. Наприклад, як шарф-снуд – великий, пухкий, у який можна загорнутися, узяти в змерзлі руки чашку ароматного чаю й відчути себе в маленькому раю. Снуд – вид замкненого в кільце широкого шарфа, такий собі знімний в’язаний комір, який можна надягти на пальто або куртку. А ще такий об’ємний шарф завжди може перетворитися на шапку або каптур.

Товста пряжа надає снуду масивність, але при цьому він залишається м’яким, легким і зручним. Тут знадобляться нескладні візерунки, які чудово виглядатимуть на теплому круговому шарфику. Наприклад, чудово виглядатиме чергування виворітних і лицьових петель.

Основний візерунок: кількість петель кратна 3 + 2. 1 р.: 2 лицьові, 1 виворітна. 2 р.: в’язати за малюнком (над лицьовими петлями в’язати лицьові, над виворітними – виворітні). 3 р.: 2 лицьові, 1 виворітна. 4 р.: усі петлі в’язати лицьовими. 5 р.: повторювати візерунок із першого ряду.

Загальна ширина снуда 170 см, напівобхват, відповідно, 85 см. Висота снуда 29 см. Наберіть на спиці 62 петлі (більше або менше – залежить від товщини пряжі, головне, дотримуватися рапорту візерунка). Далі в’яжіть за схемою візерунка на потрібну довжину шарфа. Наприкінці закрийте вільно петлі і зшийте трикотажним швом, не затягуючи.

Опісля покладіть снуд на рівну тверду поверхню, наприклад, стіл, на який попередньо розстелили рушник або простирадло, складене вчетверо. Зверху – вологий махровий рушник. Тримайте, доки снуд стане вологим. Приберіть рушник і залишіть шарф так до повного висихання.

До речі, є 2 основних способи в’язання снуда. Перший в’яжуть як звичайний широкий шарф, а потім зшивають кінці. Одержуємо замкнене коло. Другий – можна відразу в’язати на кругових спицях, у такому разі у вас вийде виріб без швів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *