«Позбавити телефони проводів»: на аукціоні продали лист Ніколи Тесли, який передбачив майбутнє

У листі до редактора впливового видання вчений обговорює своє місце серед винахідників Америки.

На аукціоні продали лист Ніколи Тесли

Із «молотка» за 341 295 доларів було продано чотиристорінковий лист винахідника Ніколи Тесли, адресований редактору видання New York Sun Полу Дане. У листі від 25 лютого 1901 року Тесла доводить значущість своїх винаходів, мабуть, у спробі накидати канву майбутніх колонок у газеті. Тоді газета New York Sun була впливовим виданням, поруч із New York Times.

У листі Тесла особисто звертається до редактора видання і пише, що «лампа розжарювання позбавлена будь-якої поезії», не те, що «сила в магнітному полі, що обертається».

«Із практичного боку робота Едісона (Томас Едісон – вважається «батьком» сучасної лампи розжарювання) повинна стояти на першому місці. Проте є одна перевага на мою користь. Телефон – це зручність, лампа розжарювання – комфорт, а електрика – це хліб із маслом. Обсяг капіталу, що спрямовується нині в цьому напрямку, величезний. Ви багато можете зробити з десятьма тисячами доларів для встановлення телефонів або електричного освітлення, але для передачі електроенергії ця сума – крапля у морі», – писав Тесла.

Також він писав, що ймовірно, телефон залишиться корисним на багато десятиліть, як і «ймовірно, мій винахід, який дозволяє використовувати сонячну енергію найпростішим та економнішим способом».

«Але лампа розжарювання незабаром буде приречена і робота Едісона в цій галузі матиме лише історичну цінність», – зазначив Тесла.

«Припустимо тепер, що мій винахід перевершить роботу Едісона, а моя система бездротової передачі позбавить телефонний зв’язок від проводів – яка б хороша у вас вийшла стаття», – підсумував винахідник.

Нагадаємо, нещодавно найсміливіша мрія Миколи Тесли була втілена в життя. У Новій Зеландії була протестована перша у світі бездротова передача електрики і стартап Emrod уклав перший контракт на бездротову передачу електроенергії.

«Уют» №4-20.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *