Позбуваємося від харчової молі

харчова моль

Міль у крупі та в інших сипких продуктах може завестися у будь-якої господині. Ви просто можете принести цю бридку комаху з магазину разом із купленим товаром. Як позбутися таких неприємних мешканців на кухні?

Крім крупи харчова міль може оселитися у сухофруктах, горіхах, борошні, у всіх видах бобових і навіть у печиві та цукерках. Вживати в їжу заражені продукти у жодному разі не можна. Викиньте їх без жалю, тому що після того, як у них оселилася міль, нічого корисного для харчування там уже не залишилося.

Ось практичні поради, як позбутися від харчової молі:

  • викиньте всі заражені продукти. Не намагайтеся їх «врятувати», перебираючи кожну крупинку.
  • Ретельно вимийте шафки з оцтом, борною кислотою, чи просто мильним розчином. Щілини пройдіть ганчірочкою, змоченою в оцті.

Щоб захистити себе від небажаних «квартирантів», виконуйте такі рекомендації:

  • не купуйте продукти про запас! Борошно, крупи, макаронні вироби краще з’їдати за 3-4 тижні, а потім купувати нові. Уже пройшли голодні роки, все є на полицях магазинів.
  • Зберігайте у скляних банках усе, що тільки можливо! Причому банки краще вибрати такі, які герметично закриваються. Крім того, у склі все добре видно, і якщо десь завівся паразит, то ви його дуже швидко ліквідуєте, та й викинути доведеться тільки одну банку, а не вміст усієї шафи.
  • Міль у крупі боїться високих температур. Якщо вам усе-таки необхідно придбати сипучі продукти у великій кількості, то зробіть наступне: прожарте все у духовці протягом 1-1,5 год. Ця процедура вб’є і личинок, і яйця, і дорослих особин.
  • Харчова міль також не витримує і низьких температур. Покладіть пакет із продуктом до морозильної камери на 2-3 доби і питання вирішиться. При температурі нижче -10 °С всі личинки також гинуть.
  • Розкладіть по полицях кухонних шаф маленькі, злегка надрізані, зубчики часнику.

Ось і всі поради щодо того, як позбутися від харчової молі у крупі. Бажаємо вам успіху у цьому бою!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber