Поживемо – побачимо

аналізи безкоштовні
Поживемо – побачимо

УЗД, рентген, аналізи за направленням сімейного лікаря будуть безкоштовними.

У проекті державного бюджету України на 2019 рік передбачено нововведення, згідно з яким проведення ряду аналізів для українців стане безкоштовним за умови спрямування сімейного лікаря. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ви прийшли до сімейного лікаря. Він каже, що вам потрібно зробити УЗД і здати аналізи. Ви йдете в лікарню, вам кажуть – добровільні внески. Але ми це зруйнуємо в наступному році. Із 1 липня 2019 року, це вже закладено, пораховано, ми просто повинні цю систему провести в лікарні, і нам потрібно на це час, якщо ви прийшли до сімейного лікаря і вам дали направлення до вузького спеціаліста на обстеження, – УЗД, рентген, аналізи для вас будуть безкоштовні. За вас заплатить держава. Саме за кожного з вас, хто звернеться до лікарні. Але треба, щоб направляв сам лікар, а не було самозвернення», – підкреслив Гройсман.

Він зазначив, що в наступному році також планується ввести новий стандарт екстреної медицини.

«Нові машини, нові знання українських лікарів, які повинні бути в цих бригадах, і нова заробітна плата. Ми виділили зараз 1 млрд. Будемо пілотувати 5-6 регіонів, які найбільш готові для того, щоб задати новий формат роботи цієї системи. І там буде цілком нормальний результат», – підкреслив прем’єр-міністр.

За його словами, це одні з тих нововведень, які будуть міняти систему.

«Я можу сказати, що ситуацію з місця ми зрушили. Чи ви вже відчуваєте результат? Думаю, ні. Але точно я глибоко переконаний у тому, якщо робити те, що ми визначили як пріоритет – а це найкращий світовий досвід, – то з кожним роком ситуація буде змінюватися», – додав Гройсман.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *