Права та соціальні гарантії для членів сім’ї військовослужбовця

Права та соціальні гарантії для членів сім’ї військовослужбовця
До членів сім’ї військовослужбовця належать його (її) дружина (чоловік), їхні діти та батьки.

Членами сім’ї військовослужбовця можуть бути визнані й інші особи за умови постійного проживання разом із суб’єктом права на пільги та ведення з ним спільного господарства.

Вимога ведення спільного господарства з суб’єктом права на пільги по оплаті за користування житлом та комунальними послугами застосовується не завжди, тільки в передбачених законом випадках.

Які соціальні гарантії належать членам сімей військовослужбовців?

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», члени сімей військовослужбовців строкової служби та військової служби за призивом осіб офіцерського складу мають переважне право при прийнятті на співробітників, а також на першочерговий напрямок для професійної підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовки з відривом від виробництва та на виплату на період навчання середньої зарплати.

Жінкам (чоловікам) військовослужбовців, виплачується за місцем роботи грошова допомога в розмірі середньомісячної зарплати при розірванні ними трудового договору у разі переведення чоловіка (дружини) на службу в іншу місцевість.

При тимчасовій втраті працездатності листки непрацездатності оплачуються дружинам (чоловікам) військовослужбовців у розмірі 100 % середньомісячної заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Жінкам (чоловікам) військовослужбовців, у загальний стаж роботи, необхідний для призначення пенсії за віком, зараховується період проживання разом із чоловіком (дружиною) у місцевостях, де не було можливості працевлаштування за спеціальністю, але не більше 10 рoків.

Право на житло

Держава забезпечує військовослужбовців житловими приміщеннями чи за їх бажанням грошовою компенсацією за належне ним для отримання житлове приміщення на підставах, у межах житлових норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом України, іншими законами компенсації за належне ним для отримання житлове приміщення, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 року № 728, тощо.

Військoвoслужбoвцям, які мaють вислугу нa військoвій службі 20 рoків і більше, тa членaм їх сімей нaдaються жилі приміщення для пoстійнoгo прoживaння aбo зa їх бaжaнням грoшoвa кoмпенсaція зa нaлежне їм для oтримaння жиле приміщення, oднoрaзoвo, прoтягoм усьoгo чaсу прoхoдження військoвoї служби зa умoви, щo ними не булo викoристaнo прaвo нa безoплaтну привaтизaцію житлa.

У позачерговому порядку у разі потреби поліпшення житлових умов надаються житлові приміщення сім’ям військовослужбовців, які загинули (померли) або зникли безвісти під час проходження військової служби, за місцем їх перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житла.

Право на освіту

Дітям військовослужбовців за місцем проживання їхніх сімей у першочерговому порядку надаються місця в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах та дитячих оздоровчих закладах незалежно від форм власності.

Право на безкоштовний проїзд

Члени сімей військовослужбовців мають право на безкоштовний проїзд залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:

  1. від проживання до місця проходження військової служби військовослужбовця у зв’язку з його переведенням;
  2. до місця проведення відпустки військовослужбовцям у межах України;
  3. при звільненні військовослужбовця з військової служби, а також у разі загибелі (смерті) військовослужбовця до обраного місця проживання в межах України.
Грошове забезпечення членів сімей військовослужбовців

Членам сімей військовослужбовців, які проходять військову службу в особливий період, гарантується виплата грошового забезпечення цих військовослужбовців у разі неможливості ними його отримання під час участі в бойових діях та операціях. У такому разі виплата грошового забезпечення здійснюється членам сімей військовослужбовців (п. 61 ст. 18 Закону).

У разі загибелі військовослужбовця днем виникнення права на одноразову грошову допомогу є дата смерті, зазначена в свідоцтві про смерть.

«Погляд часу» №2-12.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *