Правда і міфи про випадіння волосся

Втрата до 100 волосків на день – природний процес. Однак якщо випадіння волосся набуває більших масштабів, необхідно вживати заходів. Пропонуємо розібратися, що дійсно викликає випадіння волосся і де міф, а де – реальність.

Правда і міфи про випадіння волосся
Необхідно налагодити раціон – правда

Для росту та зміцнення волосся необхідні вітаміни групи В та Е (авокадо, висівки, насіння). Волосся на 97 % складається з кератину – білкової речовини. Для заповнення його запасів їж сою, сир, кисломолочні продукти. Банан містить біотин та кремній, які забезпечують локонам міцність і «пробуджують» сплячі цибулини.

Облисіння – виключно чоловіча проблема – міф

Дійсно, у той чи інший період життя з випадінням волосся стикається 80 % чоловіків. Як правило, причина проблеми – так звана андрогенна алопеція, спричинена впливом на волосяні фолікули чоловічих статевих гормонів. Однак неправильно думати, що прекрасну половину людства ця неприємність минула. Кожна п’ята жінка (тобто 20 %) страждає від спадкового облисіння.

Втрата волосся після пологів – правда

При вагітності рівень жіночих гормонів підвищується, тому волосся стає густішим. Після пологів ендокринний фон нормалізується, волосся позбувається «додаткового стимулу» і якийсь час випадає сильніше.

Випадіння волосся – це гормональна проблема – і правда, і міф

Гормональні порушення – поширена, але не єдина причина. Зазвичай ендокринно обумовлене випадіння волосся поєднується з іншими ознаками: зміною маси тіла, емоційного фону (плаксивість, дратівливість). Серед інших причин – спадковість, неправильний догляд (нанесення засобів для кінчиків на коріння волосся, сушіння гарячим повітрям та ін.), авітаміноз та навіть часті стреси. Розібратися, що саме призводить до порідіння шевелюри у кожному конкретному випадку, може лише лікар.

Коротко постригся – і волосся стане густим – міф

Навіть дуже довге волосся не створює критичного навантаження на волосяні фолікули (а саме від їхнього стану залежить густота шевелюри). А ось жорсткі резинки, шпильки, так само як і тугі кіски – так.

 «Уют» №21-19.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *