Правила магічного прибирання по фен-шуй.

Марі Кондо

Марі Кондо – засновниця успішного бізнесу в Токіо і визнаний експерт із перетворення захаращених приміщень у простір краси, спокою й натхнення. От що вона радить.

Прибирайте за категоріями. Здатність уникати скупчення зайвих запасів залежить від здатності спрощувати зберігання. Просто відведіть одне конкретне місце для кожного типу предметів. Категорії можна звести до мінімуму. Почніть з одягу, потім переходьте до книг, документів і, нарешті, до сувенірів або предметів, що мають сентиментальну цінність. Якщо ви розбираєте речі в цьому порядку, то зможете прибирати кожну категорію на зберігання у відведене для неї місце відразу ж, як тільки виберете, що хочете зберегти.

Найголовніше – позбутися від непотрібного. Для цього беріть кожну річ у руки і запитуйте себе, чи викликає вона у вас радість. Якщо ні, сміливо викидайте.
Як тільки ви навчитеся правильно проводити відбір серед своїх речей, у вас залишиться лише та їх кількість, яка ідеально поміститься в наявному на даний момент просторі. У цьому й полягає справжня магія прибирання. Це може здатися неймовірним, але такий метод – зберігати лише те, що викликає радість, – дійсно працює з такою точністю. Саме тому необхідно починати з позбавлення від непотрібного. Як тільки ви це зробили, вирішити, куди скласти речі, що залишилися, уже не складає труднощів, оскільки після скорочення у вас залишиться третина або навіть чверть того, з чим ви починали.

Прибирання – це діалог із речами. Японці завжди з повагою ставилися до неживих предметів. Марі пропонує: перед тим як викинути непотрібну річ, подякувати їй за відмінну службу.

Забудьте про системи зберігання. Пристрої для зберігання – теж даремний непотріб. Щоб не збільшувати його кількість, не потрібно їх купувати.

Скрутіть у трубочки всі речі, які необов’язково розвішувати на плечиках, і вертикально поставте в ящики.
Розвішуйте від темного й теплого до світлого й легкого.

Кожній речі – своє місце. Хоча здається, що визначити місце для кожної речі складно, насправді це набагато простіше, ніж вирішити, що залишити, а що викинути. Чому так важливо, щоб у кожної речі було своє місце? Тому що існування «безпритульної» речі примножує шанси на те, що ваш простір знову стане безладним. Скажімо, наприклад, у вас є полиці, на яких нічого не лежить. Що станеться, якщо хтось залишить на цій полиці предмет, для якого немає спеціально відведеного місця? Цей єдиний предмет і стане причиною вашого краху. Не встигнете ви озирнутися, як цей простір, який створював відчуття порядку, буде завалено речами.
Своє місце для кожної речі потрібно визначити лише один раз. Спробуйте! Результати вас здивують. Ви перестанете купувати більше, ніж вам потрібно.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Правила магічного прибирання по фен-шуй.

Коментарі закриті.