Правила підзимового посіву

Правила підзимового посіву
Правила підзимового посіву

Не всі городники сіють овочі проти зими. Але варто звернути увагу на кілька явних переваг цього способу. Такий посів дозволяє отримати урожай на 2-3 тижні раніше, ніж весняний, а якщо накрити сходи плівкою, можна прискорити дозрівання ще на 7-12 днів. У результаті виходить майже місяць.

 Насіння, яке знаходилося у землі всю зиму, добре загартовується, проходить природний добір, а значить, і рослини будуть більш міцними і здоровими. При підзимовому посіві можна не хвилюватися через посушливу весну. Як тільки починає танути сніг, насіння набухає і дружно починає рости, використовуючи весняну вологу на 100 %, у той час як весняні посіви ще тільки плануються.

Землю перекопують і дають їй осісти, потім вносять на 1 м² 30-40 г калійно-фосфорних добрив, 400-500 г вапна, 0,5 відра перепрілого гною. Але слід мати на увазі, що під редиску не можна вносити свіжий гній, а слід використовувати деревну золу і калійні добрива.

Точного часу посіву немає, оскільки кожної осені умови відрізняються, і головне – визначити правильно терміни. Помилка багатьох городників полягає у тому, що вони поспішають висіяти насіння ще у вересні – на початку жовтня. Але іноді у цей час стоїть тепла погода з дощами, передчасно висіяне насіння проростає, а потім гине від холоду.

Для підзимового посіву треба брати ранньостиглі сорти. Адже якщо висіяти пізні, то овочі можуть дозріти одночасно з тими, що посіяні навесні. Норму насіння порівняно з весняним посівом потрібно збільшити на 30 %. Насіння перед висіванням не можна замочувати й обробляти стимуляторами. І, звичайно, підзимові посіви не поливають. Зверху грядки бажано замульчувати невеликим шаром перегною чи торфу.

Валентин Кривенко, овочівник

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *