Правила психологічного здоров’я сім’ї.
 Від доктора Комаровського

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Лікар Комаровський

Ситуація, коли жінка щось вирішує щодо дитини одна, без чоловіка, неприпустима. Жодне рішення, щодо дитини, не повинно прийматися одним із батьків поодинці. Тато повинен розбиратися у тому, як годувати дитину, як одягати, що у неї відбувається у школі, не гірше, ніж мама.

Щаслива дитина – це дитина, у якої є і мама, і тато, що знаходять час не тільки для того, щоб цю дитину любити, але і для того, щоб любити один одного.

Забезпечення психічного благополуччя матері, яка доглядає за дитиною, – головне завдання батька. Саме тато зобов’язаний розставити крапки над «І»  у відносинах із родичами і сусідами.

Якщо дитина не вилазить із болячок, то це значить, що у неї конфлікт із навколишнім середовищем і є два варіанти дій: лікувати дитину чи змінювати навколишнє середовище. Мені ближче другий варіант, але величезна кількість батьків і продавців ліків зі мною не згодні.

Якщо дитина 2 місяці влітку бігає на дачі голодною, брудною і босою – це відновлює її здоров’я за весь рік. Саме такою повинна бути нормальна дитина – худою й активною.

Всі принципові рішення щодо дитини можуть приймати тільки мама, тато і педіатр. Родичі можуть, по-перше, радити, за умови, що здатні не ображатися на те, що їхні поради не використовуються. Якщо вони ображаються – слід негайно ввести мораторій на поради. І, по-друге, вони можуть пасивно допомагати, вимагаючи від батьків вирішення всіх принципових питань. Так, бабуся може з дитиною відправитися на прогулянку, але попередньо вона повинна погодити з мамою, що на неї надіти, куди піти і скільки гуляти.

Головне благополуччя сім’ї – це стан здоров’я мами. Тато повинен шулікою відбити всіх, і дати мамі поїсти, поспати, погуляти.

Щастя країни починається, коли чоловік звертає увагу не тільки на війну, нафту, газ і гроші, а коли він займається і дітьми. Ось тоді країна починає розвиватися.

Я вважаю, що потрібно законодавчо закріпити обов’язок батьків володіти основами медичних знань. У школі вчать, що таке синуси, косинуси, яка столиця у Мозамбіку, але майбутні батьки потім поняття не мають, як допомогти своїй дитині при температурі, що таке вакцинація, які буваю дитячі хвороби, як забезпечити безпеку дитини у будинку…

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Правила психологічного здоров’я сім’ї.
 Від доктора Комаровського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *