Правила вибору молочної суміші

Правила вибору молочної суміші
Правила вибору молочної суміші

«УЮТ» №10-2019

Грудне молоко мами – найкраще харчування для дитини, це безсумнівний факт. Але іноді обставини складаються таким чином, що дитину доводиться годувати молочною сумішшю. Як не допустити помилок у її виборі?

Молочну суміш для дитини не можна купувати без консультації лікаря. Справа в тому, що асортимент молочних сумішей дуже широкий. І вибирати потрібно, орієнтуючись на індивідуальні особливості дитини. Мама, безумовно, чудово відчуває малюка, але деякі першорядні особливості його організму можуть здатися їй другорядними. І навпаки. Тому консультація з лікарем необхідна!

Не можна часто міняти суміш. Якщо в малюка немає висипань або хворобливих реакцій шлунково-кишкового тракту на молочну суміш, якщо він добре набирає вагу, значить, суміш обрана безпомилково. І змінювати її не варто.

Не можна не міняти суміш. Це правило – навпаки від попереднього. Підростаючи, малюк вимагає нових інгредієнтів у суміші. Тому навіть якщо обрана одного разу суміш ідеально підходить малюкові, потрібно вчасно перейти на іншу, більш «дорослу» суміш.

Не можна вводити в раціон малюка суміш, призначену для харчування дітей з якимись проблемами зі здоров’ям. Наприклад, молочна суміш з буквами «AR» підходить для малюків, які часто відригують і через це повільніше набирають вагу. Такі суміші містять екстракти ріжкового дерева, рисовий або картопляний крохмаль. Ці інгредієнти густішають у шлунку дитини, і малюку складніше її «повернути». Але призначити таку суміш може тільки педіатр.

Приблизно так само потрібно ставитися до сумішей із позначкою «HA» або написом «гіпоалергенна». Таке маркування – не ознака високої якості, на відміну від одягу або постільної білизни. Така молочна суміш найчастіше виготовлена на основі коров’ячого молока, але білок розбитий на дрібні частинки, які рідше викликають алергічні реакції. Також маленькому алергіку лікар може порекомендувати соєве молоко. Здоровому з погляду алергії малюкові такі суміші просто не потрібні.

Суміші, збагачені про- і пребіотиками, із лакто- і біфідобактерій, із підвищеним умістом певних мінералів, вітамінів і т. д. – усе це також відноситься до лікувального харчування і без призначення доктора годувати цим крихітку не варто.

Порада! Ні в якому разі не можна порушувати технологію приготування молочної суміші, яка розписана на упаковці. Кількість суміші, температура води, термін зберігання розведеної молочної суміші – усе має значення! Порушуючи ці умови, можна ненавмисно нашкодити здоров’ю дитини.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *