Правила здорового будинку

Правила здорового будинку
Правила здорового будинку

«УЮТ» №9-2019

В одному будинку ми відчуваємо себе добре, в іншому не можемо знайти собі місця. Завдяки об’єднаним зусиллям медиків, психологів, екологів і дизайнерів причина такого явища розгадана. За допомогою правильно організованого простору можна не тільки зробити будинок гармонійним і затишним, але й надати йому цілющих властивостей.

З екологічно чистих матеріалів. Це дерево, солома, необпалена глина, глиняна цегла та природні камені. Бетон, різні суміші, пластики й іншу хімію доведеться знешкодити за допомогою різних хитрощів. Особливо слід остерігатися матеріалів, що містять фенол (провокує головні болі, алергію і знижує імунітет) і формальдегід (діє на репродуктивні органи, дихальні шляхи і ЦНС). Не прагніть обладнати свій будинок за допомогою останніх досягнень прогресу: набагато корисніше й не менш престижно використовувати для цього дари природи.

Правильно підібрані рослини. З домашніх рослин можна складати такі самі цілющі коктейлі, як і з лікарських трав. Так, знезаражувальною дією володіють рослини, що містять фітонциди: базилік, гіпоестес Пилея, офіопогон, кардамон, роіциссус, спатифіллум та ін. Герань, запашна пеларгонія, лаванда й монстера заспокоюють нервову систему, знімають головний біль і нормалізують кровообіг. Квіти нейтралізують дію синтетичних матеріалів і токсинів: драцена запашна, пеперомія, роіциссус та ін. Корисний набір для кухні: лавр, пеларгонія, хлорофітум, який очищає повітря й поглинає запахи.

Натуральні предмети інтер’єру. Замість пластикових контейнерів використовуйте плетені кошики, замість синтепонових подушок – пір’яні, замість синтетичних тканин – льон, ситець, мішковину, грубу шерсть. Замість металевих жалюзі – плетені циновки. Натуральні речі до того ж мають особливу енергетику. Дерев’яні, плетені, керамічні вироби, речі з бабусиної скрині наповнять будинок теплом і затишком. Не варто тримати в будинку мисливські трофеї: їх біополе не корисно для людини.

Творча атмосфера. Позитивний вплив на душевне здоров’я надає домашня творчість, її плоди в інтер’єрі: серветки, картини, свічники … Корисно залучати до домашньої творчості дітей.

У всьому потрібно знати міру. Уникайте складних архітектурних форм, гострих кутів, холодних і дуже яскравих кольорів. Велика кількість дрібних або строкатих деталей, дуже велика кількість дзеркал, різко направлене світло або недостатнє освітлення – усе це також створює дискомфорт. Слідкуйте, щоб предмети в будинку мали позитивну енергетику (не використовуйте культові предмети – на кшталт африканських масок, ідолів, шаманських бубнів і т. п.). Для того щоб будинок приносив радість і здоров’я, він повинен бути натуральним, теплим і добрим!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *