Правила звернення до лікаря зміняться

Медреформа - правила звернення до лікаря
Із 1 квітня у поліклініці, яку ви відвідуєте, вам запропонують меморандум – контракт із сімейним лікарем або педіатром.

Якщо раніше кожен українець був «прикріплений» до дільничного лікаря, зараз укладати договір можна з тим лікарем, якого вам порекомендували чи який вам сподобався. Якщо ж із якихось причин робота терапевта чи педіатра не влаштовує, у будь-який момент можна укласти меморандум з іншим медиком.

Наразі триває підключення закладів первинної допомоги до електронної системи охорони здоров’я. Ті, які вже можуть підписувати декларації з пацієнтами, можна впізнати за спеціальною наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря». Забезпечуватимуть підключення медзакладів до електронної системи місцеві органи влади.

Термінів підписання декларацій немає, тому обрати свого лікаря встигнуть усі. Але Міністерство охорони здоров’я рекомендує не відкладати це на кінець року. Головне, щоб кожен обрав медика, якому довіряє, і під час наступного візиту підписав із ним декларацію.

Як підписати декларацію

Крок 1. Зверніться до медичного закладу первинної допомоги, де працює терапевт, педіатр чи сімейнии лікар, з яким ви хочете підписати декларацію.

Крок 2. Перевірте, чи вже можна підписати декларацію в обраному закладі. Вам у цьому допоможе наліпка «Тут можна обрати свого лікаря». Вона свідчить про те, що заклад, у якому працює ваш спеціаліст, підключений до системи «Електронне здоров’я». Уточнити цю інформацію можна також у реєстратурі чи у лікаря.

Крок 3. Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини, візьміть її свідоцтво про народження.

Крок 4. Зверніться до реєстратури медзакладу та повідомте, що хочете підписати декларацію.

Крок 5. Уповноважений працівник закладу (працівник реєстратури, медсестра чи лікар) введе ваші дані в електронну систему. На ваш мобільний надійде СМС із кодом. Повідомте його працівнику закладу.

Крок 6. З електронної системи роздруковується декларація з вашими даними. Уважно перевірте їх. Якщо потрібно, працівник внесе зміни у систему та роздрукує декларацію ще раз. Підпишіть два екземпляри документа. Один ви забираєте з собою, інший залишається у закладі.

Крок 7. Підтверджена декларація відправляється в електронну систему. НСЗУ гарантовано направить гроші до вашого закладу і вашому лікарю з липня.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber