Правильна самооцінка додасть упевненості

Правильна самооцінка
Правильна самооцінка додасть упевненості

На емоційний стан підлітків найбільше впливає самосприйняття. Якщо дитина бачить себе з позитивного боку, у неї більше шансів налагодити стосунки з однолітками, досягти успіху в навчанні, стати впевненішою й щасливішою.

Заняття спортом.

Багато підлітків незадоволені своєю зовнішністю. Регулярні заняття спортом дозволяють покращити фігуру і психологічний стан. Крім того, підліткам важливо регулярно займатися фізичними вправами, особливо з урахуванням схильності сидіти перед комп’ютером. Дослідження показують, що фізична активність покращує самосприйняття дітей і підлітків.

Важливі й умови, за яких проходять заняття спортом. Підлітки, які тренуються під керівництвом тренера в навчальному закладі або спортивному залі, демонструють помітніше покращення самосприйняття, ніж ті, хто тренується самостійно.

Самооцінка.

Психологи радять не засуджувати себе, а сприймати такими, якими ми є. Такі підлітки приймають свої недоліки й розуміють, що їхні проблеми й труднощі такі ж, як у інших людей.

Не порівнювати себе ні з ким.

 Підлітки дуже гостро сприймають відмінності між собою й іншими дітьми. Соціальні мережі посилюють цю проблему. Дослідження встановили зв’язок між соцмережами й депресією, тривогою, самотністю і страхом щось утратити у своєму оточенні. Також соціальному порівнянню сприяє обстановка в школі: публічне виставляння оцінок, навішування ярликів і розподіл по класах залежно від успішності.

Сильні сторони.

Психологи стверджують, що почуття власної гідності залежить від фізичних та розумових здібностей, поведінкових навичок, соціального сприйняття, дружби, привабливості та задоволення від роботи. Звертайте увагу на таланти й інтереси підлітка, допомагайте йому розвивати свої сильні сторони. Можливо, син чи донька не любить спорт або танці, але в захваті від роботи над шкільним науковим проектом. Розвивайте в підлітка такі особисті якості, як сміливість, чесність та лідерські здібності. Так ви допоможете йому почуватися впевненішим.

Допомога незнайомим людям.

Дослідження, проведене у 2017 р. за участю 681 підлітка у віці від 11 до 14 років, довело: у дітей, які допомагають незнайомим людям, поліпшується самосприйняття.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *