Правильне розташування дерев знижує витрати на опалення на 30 %

Правильне розташування дерев 
Правильне розташування дерев знижує витрати на опалення на 30 %

Дерева не тільки прикрашають місце вашого проживання, очищають повітря і захищають ґрунт від ерозії, але й захищають ваш будинок від холодних вітрів взимку і спекотного сонця влітку. Завдяки цьому енергетичні витрати можна значно знизити.

Листяні дерева висаджуємо з західної та східної сторони будинку. Влітку листя буде служити бар’єром на шляху сонячних променів, що може знизити витрати на кондиціонування будинку до 35 %.

У зимовий час року дерева, які позбавлені листя, будуть пропускати сонячні промені та прогрівати будинок – економія хоч і невелика, але теж у наявності.

Кондиціонери, встановлені з зовнішньої сторони будинку, також затінюють рослинністю. Кондиціонер, що працює у тіні, витрачає на 10 % менше електроенергії, ніж той який, розташований на відкритому сонці. Крім того, буде не зайвим, якщо ви затіните всі асфальтові та бетонні доріжки.

Тепер візьмемося за вічнозелені дерева (ялина, ялиця і т. д.). Їх висаджуємо з північної, північно-західної сторони будинку. Холодні північні вітри будуть натикатися на них і слабшати.

Вічнозелені породи дерев будуть краще захищати ваш будинок від холодних зимових вітрів, якщо ви їх висадите на відстані від будинку, рівній одній або двом висотам дерев. Жива стіна з вічнозелених дерев у цьому випадку буде знижувати швидкість холодних вітрів із 60 км/год. до 20 км/год. Економія енергії при дотриманні цих рекомендацій складе 30 %.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *