Право на пенсію по інвалідності

Право на пенсію по інвалідності
Право на пенсію по інвалідності

Мені 42 роки. У квітні мені встановили інвалідність II групи. З якого часу я маю право на одержання пенсії по інвалідності?

Згідно зі ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) особи, визнані інвалідами II групи, у віці від 40 до 42 років мають право на пенсію по інвалідності при наявності дев’яти років страхового стажу на час настання інвалідності чи на день звернення за пенсією.

Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюють за даними, що містяться у системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів і в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набуття чинності цього Закону.

Пенсію призначають із дня звернення, окрім випадків, коли пенсію призначають із більш раннього строку. Зокрема, пенсію по інвалідності призначають із дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше як через три місяці з дня встановлення інвалідності (ст. 45 Закону).

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1, днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення пенсії.

Якщо до заяви про призначення пенсії додано не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше як через три місяці із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважатимуть день приймання заяви про призначення пенсії. Якщо документи, які необхідно подати додатково, не буде подано протягом трьох місяців, пенсію призначають за наявними документами.

Право на пенсію по інвалідності

У 24 роки мені встановили III групу інвалідності, страховий стаж – п’ять років. Чи маю я право на пенсію по інвалідності? Які документи потрібно подати для обчислення пенсії по інвалідності з урахуванням заробітної плати та яку середню заробітну плату буде застосовано для обчислення пенсії, якщо я отримувала соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»?

Згідно зі ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) ви маєте право на пенсію по інвалідності, оскільки для вашого віку вимоги щодо наявності страхового стажу на день звернення за пенсією по інвалідності у вас дотримано.

Заробітна плата за період страхового стажу з 01.07.2000 р. враховується на підставі індивідуальних відомостей із Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зважаючи на положення ч. 2 ст. 40 Закону, для обчислення пенсії по інвалідності у 2018 році застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за два календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *