Право на пенсію по втраті годувальника

Право на пенсію по втраті годувальника

Дуже часто трапляється, що люди не поспішають обтяжувати себе узами шлюбу і тривалий час, а іноді і все життя, живуть у цивільному шлюбі. Чи має у такому випадку дружина (чоловік) після смерті цивільного чоловіка (дружини) право отримувати пенсію по втраті годувальника?

У ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» перераховані особи, які мають право претендувати на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Зокрема, сказано, що право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника має один із подружжя (чоловік/дружина померлого), якщо він є особою з інвалідністю чи досяг пенсійного віку, а також перебував на утриманні померлого годувальника.

Зазначимо, що у ст. 21 Сімейного кодексу України сказано, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.

Таким чином, цивільна дружина (чоловік) не може отримувати пенсію по втраті годувальника. Це можливо тільки в одному випадку, якщо на момент смерті чоловіка (дружини) шлюб був офіційно зареєстрований.

“Погляд часу» №6-06.02.2020

FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *