Право на пільги померлого чоловіка, ліквідатора аварії на ЧАЕС

Мій чоловік мав статус ліквідатора аварії на ЧАЕС 1-ї категорії, був інвалідом II групи. За статусом був прирівняний до інваліда війни. Нещодавно він помер. Чи маю я право користуватися його пільгами як вдова? Які документи потрібні та куди звертатися?

Право на пільги померлого чоловіка, ліквідатора аварії на ЧАЕС

Якщо ваш чоловік був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та належить до 1-ї категорії, то ви маєте право на пільги на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Також, якщо у вашого чоловіка був статус особи з інвалідністю внаслідок війни, то відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ви також маєте право на передбачені законодавством пільги. При цьому перелік пільг, на які ви маєте право, є ширшим саме як для вдови чоловіка, який мав статус особи з інвалідністю внаслідок війни.

Для отримання пільг необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення із заявою про видачу посвідчення та встановлення статусу члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни. До заяви необхідно додати такі документи: копію посвідчення чоловіка, копію довідки до акту огляду МСЕК, копію свого паспорта та ідентифікаційного коду, фотокартку та довідку про останнє місце реєстрації, копії свідоцтва про шлюб та свідоцтва про смерть чоловіка.

«Погляд часу» №51-16.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *