Право на пільги померлого чоловіка

Помер мій чоловік, який був учасником бойових дій в Афганістані. Чи маю я право на пільги?

Право на пільги померлого чоловіка

Чинним «законодавством надання пільг удові учасника бойових дій передбачено тільки за умови, що він мав інвалідність.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон) чинність Закону поширюється, зокрема, на:

  • сім’ї загиблих військовослужбовців, партизан, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у ст. 6 та 7 цього Закону, які загинули (зникли безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів;
  • дружин (чоловіків) померлих осіб з інвалідністю Другої світової війни, а також дружин (чоловіків) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге.

Відповідно до Порядку видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни від 12.05.94 р. № 302, особам, на яких поширюється чинність Закону, видаються посвідчення з написом «Посвідчення члена сім’ї загиблого». Посвідчення є документом, що підтверджує статус осіб, на яких поширюється чинність Закону, на основі котрого надаються відповідні пільги й компенсації. «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Відповідно до ст. 15 Закону особам, на яких поширюється чинність цього Закону (ст. 10), надаються такі пільги:

  • 50 % знижка плати за користування житлом (квартирна плата) у межах норм, передбачених чинним законодавством (21 м² загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 м² на сім’ю);
  • 50 % знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб у межах середніх норм споживання.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабміну від 12.05.94 р. № 302, посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність, на основі котрого надаються відповідні пільги та компенсації.

«Погляд часу» №21-20.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *