Правильний полив рослин у спеку

Аби мати гарний урожай, потрібне поливання. Однак навіть цей простий агрозахід має певні свої нюанси та вимоги.

Полив помідорів

Важливу роль відіграє час поливу. Дехто з городників береться за шланг у спекотний сонячний полудень. Однак такого не варто робити. Найкраще поливати у надвечір’я, перед заходом сонця. 

Грядку слід напувати рідше, зате більшими порціями.

Трапляються господарі, що намагаються напувати город часто, але маленькими порціями. Проте й цього не варто робити, бо тоді вода не досягає коріння – вона випаровується ще з поверхні. Згадане поливання дає хіба один ефект (на жаль, негативний): утворюється ґрунтова кірка, внаслідок чого погіршується обмін повітря.

Загалом для напування городніх культур необов’язково мати дуже багато води. Досягти ефекту можна і незначною кількістю студениці. Аби зекономити поживну рідину, за 10-15 см від рослин залізним прутом (діаметром 2-3 см) роблять у ґрунті отвори завглибшки 0,3-0,5 м. У них і заливають воду. Тоді вона не розтікатиметься у різні боки, а майже все потрапить строго за призначенням – до коріння.

Після поливів, аби зберегти вологу, поверхню ґрунту мульчують торфом, сухою землею тощо.

Капуста п’є «відро», а морква – «чашку»

Чи не найбільше потребують поливання огірки, які просто не родять без достатньої кількості вологи. Вона потрібна цим рослинам як у ґрунті, так і в повітрі.

Річ у тому, що корені огірка слабкі, вони розташовані у поверхневому шарі землі, котра швидко пересихає. У липні огірки (залежно від погоди) поливають 1-3 рази на тиждень. Найкраще це робити методом дощування. Норма – 15-20 л води на 1 м² грядки.

У помідорів теж підвищені вимоги до вологості ґрунту, адже в них корені розташовані на невеликій глибині. Однак у різні періоди потреби томатів у воді неоднакові. До початку плодоношення кількість вологи повинна бути помірною. Більше її необхідно під час масового зав’язування плодів. Підливають помідори у борозенки завглибшки 10-15 см.

Що ж до цибулі, то їй найнеобхідніша волога протягом 2-3 тижнів після появи сходів, коли відбувається інтенсивне утворення листя і відростання кореневої системи. Найефективніший полив – методом дощування.

Надзвичайно хоче вологи капуста. За посушливих умов у неї можуть не сформуватися головки чи будуть дуже дрібні. Норма поливу – 20-25 л води на 1 м² грядки.

Моркві велика спрага не притаманна. Однак і їй теж потрібна волога. Але не слід забувати, що на цих грядках щедрий полив після тривалої перерви не дає бажаного ефекту – коренеплоди почнуть розтріскуватися. Тож якщо у поливання моркви були перебої, то потрібно «поїти» спочатку невеликими дозами.

Лише через 2-3 дні норму доводять до 5-10 л води на погонний метр рядка.

«Погляд часу»  №29-16.07.2020

Читайте також: Поливаємо перець, щоб був добрий врожай

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *