Правила безпеки в Інтернеті

Сучасний Інтернет – це така собі темна вулиця, де ви можете зіткнутися не тільки з випадковими перехожими, а й зі справжніми злочинцями, які без особливих зусиль стежитимуть за вами протягом тривалого часу, збираючи особисту інформацію для подальшої крадіжки або обману.

Правила безпеки в Інтернеті
Зберігай приватність

Ти 100 разів чув від дорослих: «Не розмовляй із незнайомцями!» Це правило діє і в Інтернеті. Де працюють батьки, коли вони повертаються додому, яка в тебе адреса або пароль від сторінки – теми-табу в соцмережах.

Пам’ятай: якщо розкидатимешся особистою інформацією, твою сторінку можуть використати для випрошування грошей у друзів, особисті дані – викрасти, а твою квартиру – пограбувати. І це не жарт. Навіть просте родинне фото з аеропорту в Instagram може стати приводом для пограбування. Тому уважно слідкуй, кого додаєш у друзі і якою інформацією ділишся.

«Синдром попутника»

Психологи запевняють: якщо ми не бачимо співрозмовника, у нас виникає бажання ідеалізувати його. З незнайомцем ділитися потаємним набагато легше. Спрацьовує так званий «синдром попутника», якому можна розказати все, адже бачиш його вперше і востаннє. Та не в мережі. Раптове бажання довірити таємниці незнайомцю може обернутися гірким розчаруванням.

На жаль, серед шукачів Інтернет-спілкування трапляються й хворі люди чи зловмисники, що намагаються змусити до певних дій. Навіть до самогубства через певний «крутий» вчинок, як от стрибок із даху чи поїздка зверху на потязі.

Та навіть якщо ти спілкуєшся з Андрієм із сусіднього будинку, не варто пліткувати, переказувати чиїсь розмови без їхньої згоди. Це порушує чужі кордони і може бути використано проти тебе, якщо хтось надумає зробити скрін переписки та показати знайомим.

Способи захисту від токсичних людей

Найкращі друзі в Інтернеті – ті, яких ти знаєш особисто. Не варто змагатися з однокласниками, у кого більше френдів у соцмережах. Тисячі незнайомих підписників потрібні лиш тим, хто має бізнес-мету.

Якщо в Інтернеті тебе атакує незнайомець, треба поскаржитися модератору, внести до чорного списку чи забанити у соцмережах.

Цікався налаштуваннями своїх сторінок. Facebook, приміром, має вкладки «Конфіденційність», «Обмеження», «Життєпис і позначки». Тут ти можеш обмежувати додавання публікацій іншими користувачами на своїй сторінці, заблокувати набридливого хейтера.

Instagram дає можливість зробити твій обліковий запис приватним – лише з твоєї згоди людина зможе переглядати твої публікації.

«Як ти можеш любити собак, коли є котики?»

Не варто встрягати у словесну перепалку. Навіть серед дітей існують тролі. Це можуть бути скарги, звинувачення, провокування опонентів, безцільні спори («Як ти можеш любити собак, коли є котики?»). Якщо людина не прагне вирішити конфлікт, а сипле образливими фразами, краще ухилитися від спілкування.

Увагу хейтерів можна привернути, якщо багато вихваляєшся чи копіюєш чужі «брутальні» фрази, як от: «Всі дівчата – зрадниці», «Самотність буває двох видів: коли ти нікому не потрібен… і коли тобі ніхто не потрібен», «Життя – це біль» тощо.

Безпека понад усе

Створюй складні паролі. Так зловмисникам буде важче зламати їх та викрасти твої дані. Створити один простий пароль для усіх сторінок – приваблива ідея, однак приготуйся до того, що ними може заволодіти стороння людина. Невідомо, що вона захоче написати твоїм друзям і як використає твої дані.

Не відкривай невідомі файли. Особливо з розширенням «.exe». Вони можуть містити віруси. Також не переходь за невідомими посиланнями.

Авторизація через соцмережі – не найкращий варіант. «Хто ти з відомих акторів?», «Який вигляд матимеш у 2080 році?» – ти бажаєш пройти певний тест, а тобі пропонують пройти авторизацію через Facebook і т. д. Будь обережним!

Результат, який ти отримаєш, мало хвилює розробників, а от про твої смаки вони довідаються. Інформацію, яку ти довірив соцмережі, використають, напевно. Не варто зазначати свій мобільний, адресу проживання та іншу «секретну» інформацію.

Про рекламу

Інтернет-реклама підлаштовується під свого користувача швидше, аніж ти думаєш. На підставі твоїх лайків, репостів та чекінів спеціальна комп’ютерна програма складає твій психологічний портрет: визначає смаки, вподобання, настрої за тим, що ти постиш на своїй сторінці.

Тому, якщо ти не бажаєш бачити рекламу мобільних додатків, не публікуй звіти з ігор на своїй стіні.

«Задавака» №18-24.09.2020

Читайте також: Як убезпечити покупки в інтернеті

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *