Правила мотивації дітей

Більшості дітей для того, щоби щось виконати, необхідна мотивація з боку старших родичів. Мотивуючи дитину, потрібно вводити ігровий чи фантазійний елемент. Саме в грі діти мимоволі запам’ятовують та засвоюють багато нового та корисного.

Правила мотивації дітей
  • Дитину захоплює момент змагання. Але важливо змагатися не з іншими дітьми – це погано позначається на самооцінці, а з самим собою. Зараз у книгарнях та дитячих магазинах можна знайти спеціальні мотиваційні значки. Зібравши колекцію, малюк завжди матиме перед очима символ своїх досягнень. А це добре позначиться на його самооцінці. Так і з’являється момент змагання.
  • Виконавши завдання та навчившись чогось нового, дитина завжди чекає нагороди. Добре, коли нагороду можна потримати в руках – вона повинна бути невеликою, але дуже приємною для того, щоб з’явилося бажання повертатися до неї знову і знову.
  • Мотивація має бути безпечною. Варіант стимулювання дітей солодким не підходить: через це вони можуть сформувати неправильні харчові звички.
  • Дитяча мотивація передбачає поетапний шлях. Дітям важко ставити довгострокові цілі. Їхні позитивні дії потрібно постійно «підкріплювати». Наприклад, малюкові потрібно освоїти 3 навички за 2 тижні. За кожен він отримає значок. А за 3 значки йому дадуть подарунок-враження – наприклад, похід до зоопарку.
  • Успішна мотивація обов’язково включає підтримку з боку дорослого та його особистий приклад. Наприклад, мама та тато можуть разом із дитиною спробувати заробити значок. Позначку «Я можу зайняти себе без телефона» сьогодні почесно отримати навіть дорослому.
  • Мотивація має відбуватися без тиску. Діти, як пружинки: що більше «натискаєш», то сильнішою буде зворотна реакція.
  • Мотивація буває негативна та позитивна. Потрібно використати лише другу. Навіть якщо здається, що метод «батога» дає швидкий результат (наприклад, якщо крикнути на дитину, то вона відразу послухається), пам’ятайте: це може завдати психологічної травми. Чим частіше ви використовуєте цей метод, тим гіршими будуть ваші стосунки з дитиною у майбутньому. Якщо ж ви все-таки вирішили вдатися до негативної мотивації, то це має бути лише обмеження, а не крик.
    Наприклад, ви домовилися, що малюк отримає значок «Я їм овочі», після того, як спробує 3 нові для нього овочі протягом 5 днів. Якщо умовляння не дотримано, то присудження значка відкладається.

Процес мотивації дитини має бути позитивним та доставляти лише приємні емоції!

«Уют» №12-23.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *