Правильний догляд за червоною смородиною з мінімумом вкладень

Червона смородина не менше смачна і корисна, як її родичка – чорна смородина. Якщо дотримуватися правил агротехніки, то урожаї будете збирати щедрі.

Правильний догляд за червоною смородиною
Холодної води не боїться

Для нормального росту і плодоношення червоної смородини необхідно підтримувати постійну вологість ґрунту. Зрошенням можна збільшити урожайність у 2 рази і більше. Дачники поливають рослини зі шланга. Навколо кущів насипають земляний вал і заливають воду у пристовбурні кола.

Червона смородина, на відміну від багатьох інших культур, нормально реагує на холодну воду. Однак найкращий метод на сьогодні – крапельний полив. Він дозволяє економити і воду, і час, і працю.

Краплинні стрічки розкладають у рядах смородини і через магістральний трубопровід підключають до насоса. Система готова до роботи, для поливу досить включити насос. Поки вода промочить ґрунт і дійде на глибину, де розташовуються коріння, вона встигає нагрітися, тому можна поливати безпосередньо зі свердловини.

Складаємо раціон харчування

Якщо добрива вносили при посадці, то молоді рослини два роки годі й підгодовувати. Із третього року життя у ґрунт на ділянці починають потроху додавати органічні і мінеральні добрива. Щорічно посадки смородини мульчують компостом або перегноєм шаром близько 10 см. Цього достатньо, щоб отримувати хороші урожаї. Але якщо поєднувати органіку з комплексними мінеральними добривами, продуктивність рослин набагато зросте.

Слід враховувати, що потреба рослин в основних елементах живлення в різні періоди їх розвитку не однакова. Так, ранньою весною їм необхідний азот, до і під час цвітіння – фосфор, у період росту ягід необхідні всі основні елементи.

Виробники пропонують мінеральні комплексні добрива буквально «на всі випадки життя». Найкраще застосовувати препарати, які легко засвоюються (наприклад, Майстер, Плантафол, Кристалоном і тому подібні). Вносять добрива як у сухому вигляді, закладаючи гранули у ґрунт, так і в розчиненому.

Потрібно пам’ятати, що розчини добрив вносять тільки в уже зволожений ґрунт, інакше можна спалити коріння. У кожній фазі розвитку рослини підживлюють двічі, з перервою у 7-10 днів. Відмінні результати дає поєднання кореневого та позакореневого підживлення (обприскування по листю). Для цих цілей зазвичай використовують добрива, що містять по 18-20 % азоту, фосфору і калію, а також мікроелементи.

Формування для плодоношення

Необхідно правильно сформувати кущі. Без формування вони швидко постаріють і перестануть плодоносити. Відразу після посадки пагін обрізають, залишаючи тільки 2-3 бруньки над землею.

Із них з’являються перші паростки. Виростають також кілька прикореневих пагонів. Вибирають 2-3 потужних, решту поросль вирізають. Потім щорічно залишають ще по 2-3 молодих пагони, поки не сформують кущ із гілок різного віку – від однорічних до семирічних. Старі пагони після 6-го плодоношення видаляють, замінюючи їх молодими. Через 10-14 років урожайність куща падає і його видаляють.

Щорічно проводять санітарну чистку, вирізаючи засохлі і зламані, уражені хворобами і шкідниками гілки.

«Погляд часу» №26-24.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *