При захворюваннях кишківника страждає… серце

При захворюваннях кишківника страждає... серце
Запальні захворювання кишківника і серцеві патології пов’язані, заявили вчені. Найбільш небезпечні для серця виразковий коліт кишківника і хвороба Крона (вона може вражати будь-який відділ травного тракту).

Такі висновки фахівці з Університету Кейс Вестерн Резерв зробили, проаналізувавши медичні записи понад 17,5 млн осіб у віці від 18 до 65 років. Майже у 212 тис. учасників спочатку діагностували запальні захворювання кишківника, а потім у них розвивалися недуги серця.

Імовірність розвитку захворювань серця і серцевого нападу в тих, хто страждає запальними захворюваннями кишківника, підвищується на 23 %, стверджують дослідники. І в цьому немає нічого дивного, адже на серці може відображатися будь-який запальний процес в організмі – наприклад, хронічний тонзиліт та інші захворювання горла. Запобігти захворюванню кишківника, у тому числі хворобу Крона, допоможе вживання жирної риби. В учасників експерименту, які вживали жирні кислоти Омега-3, клітковину і пробіотики, мікрофлора кишківника була різноманітнішою, а бактерій, що знижують запалення і ризик ожиріння, виявилося більше.

Але до серцевої катастрофи можуть призводити й інші проблеми: діабет, гіпертонія, підвищений рівень холестерину, куріння. Щоб уникнути захворювань серцево-судинної системи й інфаркту, слід позбавлятися від шкідливих звичок – куріння, зловживання жирною їжею, а також приймати препарати, що знижують рівень холестерину.

Малорухливий спосіб життя шкодить усьому організму, в тому числі й серцю, тому корисно займатися фізкультурою, ходити пішки не менше 40 хв. на день (норма – десять тисяч).

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber