Прибирання на кухні починайте з… вікон

Прибирання на кухні
Прибирання на кухні починайте з… вікон

«Погляд часу» №21-2019

Кажуть, якщо хочете дізнатися, чи добра з жінки господиня, завітайте на її кухню. Саме з таких дрібничок як кухонні рушники, каструлі та горнята, складається уявлення про родину та дім.

Кухонні дерев’яні дощечки треба добре мити й просушувати. А ще – хоча б раз на два-три роки змінювати, бо вони вбирають погані запахи і після тривалого користування темніють.

Аби повністю знищити накопичені у кухонних рушниках мікроби, варто хоча б раз на місяць виварювати їх.

Вимитий посуд – тарілки, каструлі, сковорідки – обов’язково треба просушувати. На мокрому посуді, як і на непросушених ганчірках, губках, рушничках, збираються і розмножуються мікроби.

Мити хімічними засобами ножі, виделки, ложки й інші речі з нержавійки не бажано, хіба що срібні та з нейзильберу. Нержавійку краще протирати ганчіркою, змоченою у столовому оцті, а срібні прибори – зубним порошком або спеціальною зеленою пастою.

Після приготування м’ясних, печінкових, яєчних страв кухонне начиння бажано мити не тільки теплою водою, а й спеціальними мийними засобами, щоб не допустити зараження сальмонелами.

Фахівці з побутової гігієни радять хоча б раз на місяць робити генеральне прибирання на кухні. А починати його треба з миття вікон.

Під час генерального прибирання бажано вийняти з шаф та сервантів увесь посуд. Меблі зсередини протирають вологою ганчіркою. Щоб позбутися неприємного запаху в шафах, до води можна додати краплю оцту.

Кухонні шпалери та кахель протирають теплою водою. Кахель буде чистий і сяятиме завдяки спеціальній рідині для миття кахелю. Можна також протирати його перекисом водню чи оцтом.

Лінолеум потрібно мити теплою водою (не вище 40 градусів). У жодному разі не можна додавати у воду лужні мийні засоби чи соду – від них залишаються розводи, яких потім важко позбутися. Не можна мити лінолеум і спиртовим розчином.

А ось лакований паркет варто обробляти ганчіркою, змоченою у гліцериновому розчині.

М’які кухонні меблі (скажімо, популярні у нас «куточки») потрібно час від часу пилососити.

Для чищення кухонної плити та мийки можна використовувати мийні лужні засоби. Вони розчиняють бруд, завдяки чому легко можна видалити жир та кіптяву.

Дати собі раду з брудною плитою та мийкою можна й у простіший спосіб. Приміром, за допомогою соди чи солі. Треба на кілька хвилин всипати їх на пляму, а потім злегка протерти вологою ганчіркою чи губкою.

Якщо для миття плити та мийки використовуєте засоби в нерозведеному вигляді, то перед миттям обов’язково протріть їх кілька разів ганчіркою, змоченою у чистій воді.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *