Прибирання замість медитації

Прибирання в домі
Прибирання замість медитації

«УЮТ» №24-2019

Побут становить більшу частину нашого життя, особливо робота по дому, яку так не хочеться робити після важкого робочого дня. Організація домашнього побуту відсувається на задній план, переноситься на вихідний день і сприймається як щось обтяжливе. Замість цього хочеться повалятися на дивані, подивитися хороший фільм і з’їсти що-небудь смачненьке.

Хоча люди відпочивають по-різному, навряд чи для когось прибирання стане видом медитації, і дуже даремно. Американці провели експеримент, який доводить, що домашні справи можуть продовжити життя. Не дарма кажуть, що відпочинок – це зміна діяльності, тепер це науково доведений факт.

Прибирання мало в кого викликає позитивні емоції, скоріше, навпаки. Але воно допомагає залишатися здоровим і прожити довше. Справа не тільки в тому, що ми позбавляємося від мікробів. Американські дослідження показали, що люди, які приділяють 30 хв. легким фізичним навантаженням, живуть довше на 39 %.

Дослідники пояснюють це тим, що рівень стресу безпосередньо пов’язаний зі смертністю. Коли людина усвідомлено приділяє прибиранню якийсь час і повністю зосереджується на процесі, рівень стресу знижується, поліпшується концентрація уваги. Важливо робити все усвідомлено, а не механічно. Люди, які ретельно миють посуд, турбуються на 27 % рідше і на 25 % легше надихаються.

Це відкриття дозволяє подивитися на нудну рутину під іншим кутом: якщо помити посуд, скласти речі в шафі, помити підлогу – проживете довше. Це й потрібно говорити своїм дітям, замість того щоб карати за погану поведінку домашніми справами. Така звичка й життя продовжує, і виховує в дитині відповідальність, зібраність, охайність.

Деякі предмети домашнього побуту потрібно мити щодня, щоб житло не здавалося неприбраним. Щоб скупчення сміття в хаті не заважало жити, складіть графік прибирання, тоді завалу з домашніми справами не буде ніколи.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *